Domácí fotbalisté nedali soupeři gól už ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě. Sami ale soupeře nepustili ani do šance. Bohemians dokonce nevystřelili na bránu.

Jinak zápas moc fotbalové krásy nepobral. „Zklamání tam je, ale těší mě jiná věc – soupeř, který hrál velice dobře proti kvalitním týmům Liberce a Olomouce, a se kterým jsme na jaře dvakrát prohráli, si u nás nevytvořil absolutně nic. Do ničeho jsme jej nepustili! To beru. Negativem je pochopitelně to, že jsme nedali gól,“ uznal trenér Karviné František Straka.

Vysvětlil si to i psychickou náročností utkání. „To byl strašně těžký zápas, nikdo nechtěl udělat chybu a prohrát,“ dodal.

Havířov (v bílém) první domácí duel nové sezony zvládl. Porazil Vsetín 2:0.
AZ vynuloval Valachy. Stezka má čisté konto

Trenér Bohemky Martin Hašek s tím souhlasil. „Hrálo se vyrovnané utkání, s nesmírným množstvím osobních soubojů. Konečné skóre je logickým vyústěním toho, co se dělo na hřišti. Narazily na sebe vyrovnané týmy, které se snažily pozorně bránit. Je mi ale jasné, že pro diváka byl ten fotbal těžko stravitelný,“ upozornil na nevalnou úroveň zápasu.

Jeho svěřenec Kamil Vacek si s hodnocením utkání žádné servítky nebral. „To byla strašná holomajzna. Upřímně - tohle není způsob hry, co chceme hrát. Všichni víte, co se snažíme hrát. Dnes to prostě nebylo ono. Bylo vidět, že se Karviná zvedá, dala čtyři góly, trápila tady Slavii. My jsme čtyřikrát za sebou venku nevyhráli a je to náš první bod zvenku. Je třeba si ho vážit,“ doplnil smířlivě.

Karvinští fotbalisté (v bílém) proti Bohemians. Vlevo domácí Marek Hanousek, vpravo Kamil Vacek.Zdroj: Ivo Dudek

Výhru odmítl Hanousek

Domácí mohli vyrovnané utkání překlopit na svou stranu. Selhali však v koncovce. První gólovku měl na hlavě Petráň na konci poločasu. Centr velmi dobře hrajícího Ba Louy netrefil snad o pět centimetrů. Ve třetí minutě nastavení pak Hanousek kousek za malým vápnem neuvěřitelně přestřelil! „Viděl jsem to už v bráně, bohužel to přestřelil. Stane se. Góly nám ale chybějí. Šance máme. Dávat góly, tak vítězíme,“ podotkl obránce Karviné Martin Kouřil.

Havířované na úvod vyhráli v Hradci. Pak doma těsně padli s Libercem, ale šest bodů na začátek sezony je příjemných.
Povedený start stolních tenistů

„Nesmíme zapomenout na to, že jsme to byli my, kdo mohl rozhodnout. Dvě tutovky jsme nedali. Na konci první půle Petráň, v závěru pak Hanousek. Ten měl na noze ten big point. Bohužel netrefil prázdnou bránu. Takže zklamání tam je, ale bod bereme,“ poznamenal Straka.

Karvinští fotbalisté (v bílém) proti Bohemians. V souboji domácí Marek Janečka (vlevo) a Jakub Podaný.Zdroj: Ivo Dudek

Hašek: Kropit, kropit, kropit

Hostující kouč Martin Hašek se po utkání rozohnil, když mluvil o přípravě hřiště. „Já opakuji jako kolovrátek, že na suchém hřišti se nikdy nebude hrát rychlý fotbal. Bude z toho to, co viděli diváci dnes v Karviné,“ prohlásil nejprve a svá slova pak rozvedl.

„Podívejte se, my se na každý zápas připravujeme podobně a máme podobný požadavek na způsob hry. A na to je potřeba mít nakropené hřiště. My třeba trénujeme každý trénink na nakropeném hřišti, aby ten trénink měl nějakou úroveň,“ vysvětlil. Je si vědom i toho, že se z něj pomalu stává bojovník za mokrá hřiště.

„Dokolečka říkám, aby se na stadionech kropilo. Hokejistům rolba po třetině udělá hladký led. Pak ta hra nějak vypadá, než když se puk zastavuje na sněhu. My ale hrajeme na suchých hřištích. Pak se říká, že hráči jsou dřeváci, že trenéři je neumí připravit a kdesi cosi. Já se tímto chci hráčů zastat, i těch Karvinských. Na suchém hřišti se prostě míč chová jinak, přihrávky jsou pomalé, je to hlavně o soubojích a diváci logicky nadávají. A já se jim nedivím. Říkám to už tolikrát, že jsem si vědom toho, že se mi zase budou lidé smát, co to ten Hašek pořád opakuje, ale musím to říct prostě znovu. Nejraději bych to zakotvil do pravidel fotbalu, protože mi vadí, že se to pak celé hodí na hráče a na trenéry a z utkání je holomajzna,“ bouchal pěstí do stolu.

MFK Karviná – Bohemians Praha 0:0

Rozhodčí: Marek – Blažej, Váňa. ŽK: Vukadinović, Janečka, Hanousek, Krivák – Ugwu, Jindřišek. Diváci: 3 623.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Krivák, Kouřil, Čonka – Hanousek – Ba Loua, Janečka (73. Smrž), Lingr (88. Petkov), Vukadinović (58. Galuška) – Petráň. Trenér: Straka.

Těšíňané vyhráli potřetí v řadě.
Herně taktický výkon dovedl Těšín ke třem bodům
Karviná hraje doma důležitý zápas. Bude už na něj připraven Ondřej Lingr (u míče), který se zotavil z otřesu mozku?
Karviná hostí Klokany. Nepříjemný tým, říká Straka
Marek Hanousek věří, že se Karviná dočká premiérové domácí výhry.
Záložník Karviné Marek Hanousek: Začínají nám zápasy pravdy