Karvinští potřebují získat v duelu s Jihočechy k jistotě účasti v baráži alespoň bod. V případě, že Zlín v souběžně hraném zápase nevyhraje na hřišti již zachráněného Jablonce, mohou Slezané i prohrát. „Jestli budeme sledovat i výsledek v Jablonci? Nechceme, aby nám to motalo během našeho utkání hlavy. Dozvíme se to po zápase, důležité je soustředit se sami na sebe, na náš výkon,“ řekl pro klubový web trenér Karviné Marek Bielan.

Slezanům patří v tabulce 14. místo se ziskem 29 bodů před Českými Budějovicemi (29) a Zlínem (27). S oběma mají lepší bilanci po dlouhodobé části, což rozhoduje. Jsou tak v nejlepší výchozí pozici. „Výhra ve Zlíně v posledním kole základní části nám ohromně pomohla. Hrajeme doma a jsme tady silní. Od našeho nástupu s Radimem (Grussmannem) a Lubošem Vlkem jsme před vlastními fanoušky neprohráli. Když na to navážeme, půjdeme do baráže. A tam chceme,“ prohlásil Marek Bielan.

Fotbalisté Karviné padli v Pardubicích 0:4.
Karviná vyhořela v Pardubicích, schytala tam čtyřku. Co teď se záchranou?

Jak tedy získat pro jistotu baráže potřebný bod? „Především se ve všem musíme zlepšit oproti nedělnímu utkání v Pardubicích. Konkrétně je potřeba vylepšit ofenzivu, defenzivu i nastavení v hlavě. Všichni si musí uvědomit, že hrajeme o udržení v lize. Potřebujeme vyhrát. Nechci kalkulovat, že nám stačí remíza. Budějovice potřebujeme porazit,“ zdůraznil Marek Bielan.

„Jak ten zápas beru? Jako finále. A myslím, že i kluci. Pro mě je to opravdu jiné než pro ostatní trenéry. Ve městě jsem se narodil, žiju tady a asi tady i umřu. Nemůžu se sbalit a odjet někam si vyčistit hlavu. Miluju naše město, miluju místní fotbal. Budu věřit hráčům, že ukážou, co v nich je. Zachráníme se,“ dodal kouč MFK Karviná Marek Bielan.