Oba soupeři mají za sebou neúspěšná pohárová vystoupení v Praze, když Karviná schytala na Slavii debakl 0:5 a Olomouc nestačila 0:1 na Bohemians. Hanáci vak odehráli své čtvrtfinále MOL Cupu až ve středu, zatímco Karviná již v úterý.

„To ale nebude mít vůbec vliv. Hraje se až v neděli a trenér Jílek jistě dokáže svůj tým připravit na ligový zápas i za tři dny. Žádná výhoda v tom pro nás není žádná,“ míní asistent trenéra Straky na karvinské lavičce Marek Bielan.

Podle něj je Sigma kvalitním a konsolidovaným týmem. „Jsou dlouho spolu, už mají zažité určité automatismy. Jsou rychlí, výbušní a hrají hodně po stranách, což předvedli na podzim i u nás. Když ale ukážeme nasazení, srdíčko a bojovnost jako proti Baníku, nejsme bez šancí,“ myslí si Bielan.

Karvinští věří, že se nebude opakovat podzimní vzájemný duel, v němž ztratili ke konci zápasu vedení 2:0 a prohráli 2:3. „Jakýkoliv bodový zisk bude úspěchem. Rádi bychom ale vyhráli,“ připustil Bielan.

Olomouc měla podobně jako Karviná bídný podzim, ale na jaře se neskutečně zvedla a už opustila pozice pro skupinu o udržení. Je desátá.

Za vzestupem Sigmy určitě stojí i nejvýraznější zimní posila v podobě zkušeného stopera Víta Beneše, který přišel z maďarského Szombathely. Jestli však bývalý hráč Jablonce dnes nastoupí, se teprve uvidí – v minulém kole ve Zlíně musel totiž ze hry už po osmi minutách.

Trenéři Jílek se Strakou budou muset v neděli oželet po jednom vykartovaném hráči – domácím bude chybět Tomáš Zahradníček, hostům Ján Krivák.

Dnešní nedělní utkání startuje v 15.30 hodin.