Trenér MFK Roman Nádvorník čeká tuhou bitvu, ale zároveň věří, že Karviná se udrží na vítězné vlně. „Nebude to snadné, ale poslední výkony i výsledky nás dostaly do určité herní pohody. Byla by škoda z ní vypadnout,“ přemýšlí Nádvorník.

Karvinští mají s Teplicemi mizernou bilanci. Z šesti utkání (dvou pohárových) pouze jednou remizovali. V ligových duelech na Stínadlech prohráli vždy 0:1. „Je načase to změnit. Každá série jednou končí,“ uvažuje trenér.

Roman Nádvorník povede Karvinou v poháru proti Táborsku, které zažilo pod jeho velením nejlepší druholigové časy.
Pohár: trenéra čeká „jeho“ Táborsko

A jaké poznatky má k soupeři? „Musíme si dát pozor na Horu, který je výtečný v přechodové fázi, střelce Vaněčka, který je nebezpečný ve vápně i mimo něj, a také na Krobovy standardky,“ vyjmenovává Nádvorník opory teplického mužstva.

Právě Vaněčkovi se na Karvinou daří. „Pokaždé jí dal gól, musíme ho zastavit. Čeká nás však těžký zápas, protože Teplice jsou na tom podobně a jsou s námi v dolní části tabulky,“ uvažuje trenér Karviné.

Filip Panák (u míče) na postu stopera výrazně ožil.
Panák o roli stopera: Bilancovat ještě nechci. Musím odehrát více zápasů

Reprezentační pauzu zvládli jeho svěřenci podle představ. „V tom prvním týdnu jsme více potrénovali, abychom měli z čeho brát, věřím, že se to projeví,“ uzavřel.

Totéž si přeje i opora karvinského týmu Martin Berkovec, jehož čeká v Teplicích stý ligový start (podobně jako Lukáše Budínského).

„Žádná zranění nás nesužují, kvalitně jsme trénovali, takže věřím, že na Teplice budeme dobře připraveni,“ poznamenal gólman Karviné. Svůj jubilejní ligový start nijak neprožívá. „Je to hezké, ale důležitější bude až výsledek. Před pauzou jsme dvakrát vyhráli, byla by škoda, kdybychom sklouzli k nějakému špatnému výkonu. Chceme určitě bodovat,“ přemýšlí.

A nebylo by pěkné oslavit stý ligový zápas čistým kontem? Proti Slovácku k němu moc nechybělo. „To by asi bylo fajn, ale pořád je pro mě důležitější vyhrát třeba 3:2, než remizovat 0:0 v zápase, ve kterém by nebylo na co koukat,“ usmívá se Berkovec.

Albrechtice nezachytily začátek soutěže.
Albrechtice jsou bez výhry a krčí se na dně tabulky
Stonavě se zatím nedaří podle představ.
Stonava nezachytila začátek, zatím má jen jednu výhru