Dávid Guba startuje v Karviné svou třetí sezonu. Na tu minulou by nejraději zapomněl, trápily ho zdravotní problémy se zády a kvůli tomu zasáhl jen do dvanácti zápasů a gól nedal. „S Dávidem jsme se domluvili na prodloužení smlouvy o jeden rok. Osobně mu přeji, ať je zdravý. Když bude zdravotně v pořádku, tak nám určitě pomůže,“ konstatoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Devětadvacetiletý hráč si důvěry váží. „Věřím, že nová sezona bude lepší po osobní i týmové stránce. Klubu děkuji za důvěru i nabídku nové smlouvy, vážím si toho. Bylo by fajn, kdybychom hráli v tabulce výše a neměli záchranářské starosti. Samotný klub i fanoušci si to určitě zaslouží,“ uvedl Dávid Guba. 

Odchovanec Slovácka Roman Haša je zkušený útočník, byť v nejvyšší české soutěži má odkopáno pouze 16 utkání s jediným gólem. Působil hlavně na Slovensku, naposledy ve Skalici, kde dva roky po sobě opanoval tabulku střelců. „Roman má fantastická čísla. Ale je pochopitelně rozdíl mezi druhou slovenskou a první českou ligou, což určitě tuší i on sám. Domluvili jsme se s ním na dvouleté smlouvě,“ podotkl Vlk k fotbalistovi, který si v posledních dvou sezonách drží průměr gólu na zápas.

Sedmadvacetiletý útočník se v přípravě neprosadil, Karviná ale věří, že góly střílet nezapomněl. A věří tomu i Haša. „Nabídka mě potěšila, když se Karviná ozvala, nebylo nad čím přemýšlet. Po šesti letech se vracím do ligy a možná je to moje poslední šance. Snad mužstvu pomůžu i nějakými góly,“ uvedl Roman Haša.

Házenkáři představili plány. Zleva kapitán mužstva Jan Užek, trenér Michal Brůna, manažer Marek Michalisko a zástupce města Karviná Andrzej Bizoń.
Házenkáři v přípravě drtí Poláky, Brůna vyhlíží porážku
Rajmund Mikuš je další posilou fotbalové Karviné.
Karviná ulovila další posilu. Rajmunda Mikuše z Jihlavy