OHLASY TRENÉRŮ:

Jaroslav Veselý (Bohemians): „Utkání jsme chtěli zvládnout bez jakýchkoli kalkulací. Postavili jsme to nejlepší, co jsme měli. Chtěli jsme udělat radost sobě i divákům, abychom potvrdili zlepšené výkony a výsledky z posledních zápasů. To se potvrdilo. Vnitřně jsem očekával, že to dopadne tak, jak to dopadlo. Tušil jsem, že výhra už nic moc řešit nebude. Chtěli jsme vyhrát hlavně pro sebe a naše skvělé fanoušky, kteří nám pomáhají. Z tohoto hlediska jsme spokojení. Tím, že jsme vstřelili brzo branku, vzali jsme Karviné možnost, aby nás kousala. Nakonec se z toho zrodilo klidné vítězství. Jsem rád, že jsme to dohráli s nulou a že se nikdo nezranil."

Bohumil Páník (Karviná): „Chtěli jsme se ctí odehrát utkání, abychom byli Bohemce zdatným soupeřem. Bohužel to se nám nepodařilo. Do 20. minuty jsme přečkali nástup Bohemky, ale pak dostaneme dva góly. Všechny čtyři branky byly po chybách stoperů, takže bychom mohli všechny tři stopery střídat. Bohužel je nemáme. To si chlapci musí rozebrat sami svým přístupem tak, jak zahráli. Hodně mě poslední utkání mrzí. Bylo jedno z nejhorších, které jsme odehráli. Někteří hráči možná odehráli poslední ligové utkání. To, co někteří mají v hlavách, už nezměním. Pokud někteří takhle budou přistupovat k fotbalu tak jako dneska, tak nikdy z nich pořádní hráči nebudou. Konkrétní nebudu, vědí, kteří to jsou."

5. kolo nadstavby skupiny o záchranu (sobota 14. 5. 2022):

Bohemians – Karviná 4:0 (2:0)

Branky: 22., 26., 47. a 52. Puškáč. Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Vyhnanovský. ŽK: Hronek (Bohemians). Diváci: 4028.

Bohemians: Valeš – M. Dostál, Křapka, Krch, Vondra – Hronek (67. Beran), Petrák (56. Jindřišek), Květ (67. Bartek), Kovařík – Chramosta (78. Vaníček), Puškáč (56. Koubek). Trenér: Veselý.

Karviná: Neuman – S. Dramé (77. Qose), Buchta, Kobouri (44. Mikuš) – Sinjavskij (77. Vlachovský), Jursa, Ndiaye, Šehić – Zorvan (80. Svoboda), Bartošák (C) – Chvěja (77. Zych). Trenér: Páník.