Jediný gól vstřelil ve 45. minutě bek hostí Milan Havel po akci Kalvacha se Sýkorou. Sedmadvacetiletý Havel už v šestnáctce vystřelil technicky placírkou na zadní tyč a Ciupa neměl nárok. Další góly navzdory nadějným šancím na obou stranách už ve Slezsku nepadly.

OHLASY TRENÉRŮ:

Bohumil Páník (Karviná): "V závěru sezony nám chybí asi čtyři nebo pět hráčů základní sestavy, takže to byla výborná prověrka pro další kluky, abychom je viděli v akci. Myslím, že výkon nebyl z naší strany špatný. V první půli jsme byli málo odvážní, ale ve druhé části jsme měli dobré standardky, které jsme bohužel nedohráli. Následně přišla také pěkná střela Qoseho, jen měla jít do brány. Trochu jsme Plzeň pocukali a v závěru si vytvořili tlak. Myslím, že dnešní utkání bylo hrané až do konce na maximum a hráči odevzdali vše, co v nich bylo."

Michal Bílek (Plzeň): "Věděli jsme, že utkání na hřišti Karviné bude těžké. Sparta zde vyhrála 2:1, Slavia remizovala a další výborné utkání sehráli domácí také s Baníkem. Jsme tedy moc rádi, že se nám tu podařilo zvítězit. První půle byla z naší strany velmi slušná. Dobře jsme kombinovali a soupeře do ničeho nepustili. Hráli jsme sice bez hrotového útočníka, protože Beauguel měl žluté karty a Chorý v týdnu netrénoval, Šulc si ale počínal na jejich místě dobře. Ve druhé půli Karviná hru zjednodušila, dávala dopředu nakopávané míče, takže jsme se trochu dostali pod tlak. Ale zvládli jsme to a jsme o to šťastnější, že jsme vyhráli."

19. kolo FORTUNA:LIGY (sobota 18. 12. 2021):

Karviná – Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 45. Havel. Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hurych. Bez karet. Diváci: 912 (omezený počet).

Karviná: Ciupa – Křapka, P. Buchta, Šehić, Šindelář – Mikuš (62. Sinjavskij), Qose, Túlio, Nešický (78. Durosinmi), Bartošák (86. Svoboda) – Papadopulos. Trenér: Páník.

Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, M. Havel – Bucha (81. Janošek), Kalvach – J. Sýkora (88. Kaša), Čermák (58. Chorý), Mosquera – P. Šulc (81. Kayamba). Trenér: Bílek.