Slezany srazil brzký vlastenec gólmana Neumana, po přestávce je dorazili Hála s Nešporem. Hanáci předvedli fantastickou produktivitu, když ze tří střel na branku třikrát skórovali. Karviná vyslala mezi tři tyče šest pokusů, se všemi si poradil bezchybný Mandous.

Karviné vůbec nevyšel vstup do utkání a už ve 4. minutě inkasovala. Gólman Neuman nejprve vychytal včasným vyběhnutím Nešpora, ale při následném rohu hrubě chyboval, když si nikým neatakovaný srazil do vlastní branky centrovaný míč z kopačky Falty.

Vyrovnat mohl v 10. minutě Ostrák, který pálil z hranice penaltového puntíku po přízemním centru Bartošáka, proti byl ale Mandous, který povedenou ránu pod horní tyč vytěsnil na roh. Domácí gólman si před pauzou poradil také z tvrdým projektilem Barotáška.

V 71. minutě odskočila Olomouc do dvoubrankového vedení, kdy se zcela sám před Neumanem nemýlil Hála, ke kterému předtím míč propadl. Definitivní rozhodnutí přinesla 78. minuta, kdy se dostal za karvinskou obranu Nešpor a propálil Neumana.

Ohlasy trenérů

Radek Látal (Olomouc): „Utkání se mi dnes hodnotí velice pozitivně. Ale musím pochválit Karvinou za výborný výkon, který tady předvedla. My jsme rádi za tři body, které nebyly jednoduché. Musím také pochválit Aleše Mandouse, který si dovezl reprezentační formu. Náš výkon ale nebyl podle představ. Pozitivum je, že zápasy, které jsme minulý rok prohrávali nebo v nich remizovali, jsme teď schopní dotáhnout. I když trošku se štěstím.“

Juraj Jarábek (Karviná): „Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme si nezasloužili prohrát rozdílem tří gólů. Ale musím říct, že jsme se prakticky porazili sami. Dali jsme si rychlý vlastní gól po standardní situaci. Myslím si, že jsme Olomouc nepouštěli do žádných vážných akcí. Měli jsme tři vyložené šance. Zlomový byl druhý gól, který padl zase po standardce. Olomouc byla dnes velmi efektivní a já jim gratuluji k zisku tří bodů.“

Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:0 (1:0)

Branky: 4. Neuman vl., 71. Hála, 78. Nešpor. Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Matoušek. ŽK: Marek Hanousek, Santos.

Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik – Qose, Herc (84. Guba) – Marek Hanousek (46. Papadopulos), Ostrák (84. Haša), Bartošák (84. Dramé) – Tavares (65. Smrž). Trenér: Jarábek.