Trenér MFK František Straka je realista a ví, že baráži už se jeho tým nevyhne. „Nejsem naivní. Půjde jen o to, jak se na baráž naladíme. Pochopitelně chceme uspět,“ zdůraznil.

Jak vlastně vnímá svou misi v Karviné? „Pozitivně. Myslím, že jsme už ukázali, že máme schopný tým, který by neměl mít takové problémy v první lize. Bohužel situace je pořád taková, jaká je, nicméně uděláme vše pro to, abychom první ligu uhájili,“ říká odhodlaně.

Ve městě se mu líbí. „Já jsem tady spokojený, potkávám příjemné lidi, vypadá to, že nám celé město fandí a to mě těší. Právě fanoušci jsou ten základ, který by nás měl hnát k tomu, abychom pro město první ligu udrželi,“ upozorňuje.

Jak hráče hecuje? „Já je hecuji nejen při zápase, ale už při tréninku, protože tam to všechno začíná i končí. Myslím, že kluci to už pochopili. Je tam určitý progres, což je fajn, teď jde jen o to, aby stejné věci, které děláme na tréninku, dokázali přenést i do zápasu,“ vypráví dál.

Podle něj je na záchranářských bojích nejtěžší hlava. „Je to otázka psychiky. Připravit se na to, co nás všechny čeká, to je stěžejní. Já mohu jen doufat, že kluci budou na vrchol sezony mentálně dobře připraveni,“ zadoufal před finišem soutěže.