Jediná branka duelu padla v 78. minutě. Zleva odcentroval Fleišman na zadní tyč, kde brankář Východočechů Bajza nedokázal zkrotit v souboji několika hráčů balon, ten se odrazil k volnému Ezehovi, jenž ho nekompromisně napálil do sítě. V 89. minutě to byly velké nervy, hradecký Kučera naštěstí pro MFK nastřelil v tutovce pouze břevno.

„Tohle vítězství nám všem velmi chutná, je důležité. Věřím, že nám do těch dalších bojů pomůže. Konečně se nám podařilo dotáhnout vyrovnaný zápas, zlomilo se to naštěstí na naší stranu. Zvládli jsme to,“ pochvaloval si gólman Karviné Dominik Holec. Devětadvacetiletá letní slovenská posila si připsala premiérovou nulu v sezoně.

„V některých předešlých zápasech mi to třeba úplně nevyšlo, proto jsem rád, že jsem teď mužstvu pomohl. Od toho tam v brance taky jsem. Ano, na konci při tom břevnu jsme měli štěstíčko, ale to k fotbalu patří. Pro tři body jsme si šli bojovným výkonem a máme je. Kluci tam nechali všechno, odjezdili a ubojovali to,“ dodal Dominik Holec.

„Důležité vítězství v těžkém, a upřímně řečeno, asi remízovém zápase. Štěstí stálo při nás, ale šli jsme mu naproti a byli trpěliví. Jsme moc rádi za tři body, klukům je potřeba poděkovat za disciplinovaný a bojovný výkon,“ řekl trenér Karviné Juraj Jarábek.

„Prováhali jsme možnost jít v první půli do vedení. Ve druhém poločase to samé a pak to bylo o tom, jestli nám Karviná dá gól nebo ne. Jsem nespokojený s naší špatnou efektivitou, body jsme ztratili vlastní vinou,“ uzavřel kouč Hradce Králové Václav Kotal.

12. kolo FORTUNA:LIGY (sobota 21. 10. 2023):

Karviná – Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 78. Ezeh. Rozhodčí: Volek – Paták, Žurovec. ŽK: Čavoš, Budínský, Svozil, Moses – Harazim, Kodeš, Pilař. Diváci: 2270.

MFK Karviná: Holec – Čurma, Krčík, Svozil (90+2. Bederka), Fleišman – Čavoš, D. Moses – Iván (86. D. Žák), Budínský (60. Ezeh), Antovski (60. Bartl) – Akinyemi. Trenér: Jarábek.

FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Leibl (61. O. Ševčík), Horák – Kučera, Kodeš – Pilař (82. Šašinka), Harazim (86. P. Juliš), Krejčí st. (82. Hais) – Vašulín. Trenér: Kotal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...