Opava byla v první půli lepším týmem a mohla vést 3:0. Potvrdila ale, že se v koncovce neuvěřitelně nadře na gól.

Karviná v Opavě nenavázala na svá předchozí vystoupení. Hráčům chyběla bojovnost, nasazení, neuměli si přihrát na pět metrů. Dopředu se netlačili a vzadu chybovali.

Jako například Rundič, po jehož totálně nezdařené malé domů se řítil v brejku na Berkovce domácí Smola. Karvinský gólman situaci zachránil, míč ale odkopl jen k Řezníčkovi, který minul prázdnou bránu!

Opavští byli při chuti. Po rohu Zapalače hlavičkoval Svozil a za už překonaným Berkovcem odvracel na brankové čáře balon Záhumenský. Následně netrefil bránu Smola.

Ve 28. minutě střílel z dobré pozice po Jursově akci Jurečka, ale jen doprostřed brány, kde stál připravený Berkovec.

Karviná (v bílém) v Opavě prohrála 0:1.

Až po půlhodině hry se naskytla slušná možnost i hostům. Standardka Budínského ovšem skončila tím, že karvinský hráč trefil spoluhráče Wágnera. Neujala se ani pohotová střela Ba Louay nad břevno.

Opava měla v první půli navrch a po rohu Zavadila měla vést. Jenže Svozil trefil hlavou jen břevno, dorážejícího Žídka vychytal Berkovec a balon pak zblízka neuvěřitelně neusměrnil do sítě znovu smolař Svozil.

„Začali jsme dobře a soupeře přehrávali. Bohužel jsme nedávali šance. Měli jsme snad tři vyložené a pořád nic,“ kroutil hlavou domácí trenér Ivan Kopecký.

V kabině hostů muselo být o přestávce pořádně živo, protože tak špatný výkon Karviná od příchodu nového trenéra Františka Straky ještě nepředvedla.

„Vůbec jsme se nedostali do zápasu, to byl ten problém. Udělali jsme dost chyb v přechodové fázi a Opava nás dostávala pod tlak. Z toho pramenily technické chyby, kterými jsme soupeře neustále dostávali na koně,“ zlobil se karvinský trenér František Straka.

Po přestávce se výkon hostů zvedl, ale pořád měl daleko k tomu, co Karvinští předváděli proti Spartě či Liberci. První šanci druhé půle si nicméně vypracovali oni. Guba poslal míč po autu do vápna, ke střele se dostal Ba Loua, ovšem v tutovce ho vychytal Šrom.

Opava mohla rozhodnout v 85. minutě, kdy se k dorážce dostal Zavadil, ale trefil jen padajícího Berkovce.

Když už to vypadalo na dělbu bodů, posoudil arbitr Rejžek souboj Rundiče se Simerským jako faul karvinského hráče, a protože to bylo ve vápně, nařídil proti Karviné pofiderní penaltu.

„Penalta to byla,“ mínil po zápase Dominik Simerský. „Padesát na padesát. Drželi jsme se oba, jako při každé standardce,“ nabídl svůj pohled Milan Rundič.

Pokutový kop pak bezpečně proměnil rutinér Zavadil. „Prohrát v devadesáté minutě takovým způsobem je brutální. Ale to je fotbal. Opava byla lepší a zaslouženě vyhrála,“ nehledal výmluvy František Straka.

Jeho svěřenci mohli srovnat, když Wágner nabídl tutovku Ba Louaovi, ten ale koncovku odflákl a odevzdal balon Šromovi v opavské bráně. „Šli jsme si vítězství naproti. Jsme za něj strašně rádi,“ ulevilo se domácímu trenérovi Kopeckému.

SFC Opava – MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 90(+1). z pen. Zavadil. Rozhodčí: Rejžek – Caletka, Horák. ŽK: Svozil, Jursa, Hrabina, Smola – Rundič, Wágner. Diváci: 3327.

Karviná: Berkovec – Čolič, Krivák, Rundič, Záhumenský – Budínský (83. Faško), Smrž – Ba Loua, Lingr (67. Bukata), Guba – Wágner. Trenér: Straka.