Věří v to i kapitán týmu Marek Janečka, který si pochvaloval, že tým je od minulého pátku zase pohromadě. „Po kondiční i mentální stránce to není jednoduché, sezona trvá už strašně dlouho, ale je dobře, že jsme spolu a věříme, že to zvládneme. Jsme ale v očekávání. Máme před sebou dva obrovsky důležité zápasy, které rozhodnou. Teď máme v hlavách pouze Zlín, ale jak říkám, není snadné to znovu všechno po čtrnácti dnech zase nastartovat,“ uvažuje Janečka.

Sám přemítal nad tím, zdali týmu bude stačit necelý týden na to zvládnout stěžejní zápasy sezony. „Na jednu stranu je asi dobré, že se hraje ve čtvrtek a hned následně v neděli. Vrátit se ale po čtrnácti dnech pauzy není nic příjemného. Věřím však, že se nastartujeme, dáme se do pořádku a v hlavách se na finiš ligy připravíme. Už s tím máme nějaké zkušenosti,“ uznal Janečka.

V posledních dvou sezonách se Karviná vždy úspěšně zachraňovala v posledním utkání v Jihlavě. Nejprve výhrou v posledním kole, loni v tolik diskutované baráži. Teď bude hrát Karviná doma s Příbramí. „Nevím, jestli to v této situaci bude výhoda. Stadion nebude zaplněný a v předchozích dvou sezonách jsme z naší nevýhody nakonec udělali výhodu. Pokaždé byli pod větším tlaky hráči Jihlavy, i když já jsem tady minulou záchranu nezažil. Myslím ale, že v tak těžkých a vypjatých zápasech se výhoda domácího prostředí minimalizuje a pracuje hlavně hlava,“uzavřel Marek Janečka.