Svou bilanci si budou moci vylepšit zítra v Příbrami. „Čeká nás další soupeř z toho okruhu přijatelnějších týmů, ovšem Příbram má doma velkou kvalitu, na to pozor,“ varuje trenér Karviné Norbert Hrnčár, který potvrzuje, že už není na co čekat. „Půjdeme do toho naplno, jdeme si za třemi body,“ dodává.

Sbírat do bojů o záchranu remízové výsledky, to se nemusí vyplatit, o tom se koneckonců Karvinští přesvědčili v posledním ročníku, kdy se zachraňovali ne za minutu dvanáct, ale rovnou v hodině dvanácté.

„V tuto chvíli vám nedovedu říct, zdali pro nás bude případná remíza z Příbrami dobrým výsledkem. V lize je třeba si vážit každého bodu, zvlášť z cizího hřiště. Ostatně, třeba to nakonec bude ten, který rozhodne. Ale ještě ho nemáme,“ správně upozorňuje Hrnčár.

Jak dodal, zápas může být o detailech. „Rozhodnout může jedna standardka. Víme, že Příbram hraje sympatický otevřený fotbal, na podzim podobný předvedla i u nás. Můžeme jen doufat, že nám takový styl hry bude vyhovovat,“ poznamenává trenér MFK.

Přál by si, aby se k dosud jedinému jarnímu střelci mužstva Tomáši Wágnerovi přidali i ostatní. Mimochodem, Wágner v Příbrami s fotbalem začínal, a tak bude mít jistě patřičnou motivaci se doma ukázat. „Ofenzivní styl soupeře by nám mohl vyhovovat, atmosféra je pracovní, pozitivní. Všichni věříme tomu, že půjdeme štěstíčku naproti a přivezeme domů nějaký ten bodík. Uvědomujeme si, v jaké jsme situaci, proto by tři body byly komfortní,“ uznává Hrnčár, jenž neřeší zdravotní problém žádného hráče.

„Budeme všichni připraveni a odhodlaní uspět,“ slibuje před zítřejší bitvou, která začne na stadionu U Litavky v 15 hodin.