Po pondělním úvodním tréninku, kterým odstartovali v Karviné letní přípravu na novou prvoligovou sezonu, se dotazovali přítomní novináři nového trenéra Martina Hyského na změny v kádru. Dozvěděli se, že mimo jiných končí také kapitán Lukáš Budínský, jenž byl u obou postupů Karviné do nejvyšší soutěže a v uplynulém ročníku se výrazně podílel na její záchraně.

„Fotbal přináší i věci, které nejsou vždycky příjemné. Sám jsem to jako hráč zažil několikrát. A člověk musí mít prostě odvahu a sebevědomí na to, aby to řekl na rovinu. Myslím si, že to ti hráči potom vezmou líp, i když jsou zklamaní a mají trošku jinou představu. Nějaké obcházení, vyhýbání se sebe, to je nesmysl,“ vykládal Martin Hyský.

„S Lukášem jsem se sešel a byl to rychlý rozhovor. Řekl jsem mu na rovinu, jak se věci mají, a popřál jsem mu hodně štěstí. Jsem si jistý, že jeho kariéra tím rozhodně nekončí. Něco pěkného tady prožil, ale to neznamená, že mu skončil fotbalový život. Prostě půjde jinou cestou a třeba najde štěstí zase někde jinde,“ prohlásil Martin Hyský.

Dvaatřicetiletý Lukáš Budínský byl v poslední sezoně s šesti góly a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem Karviné. „Vím, že lidé z Karviné mají Lukáše Budínského hodně rádi a že pro klub odvedl spoustu dobré práce, ale na tu pozici, kterou hrál, máme v hledáčku dva jiné hráče a myslím si, že z nich karvinští fanoušci budou mít radost,“ řekl Martin Hyský.

Na sociálních sítích začali karvinští fanoušci Budínského konec v klubu okamžitě řešit. „Fotbalově byl super, ale přece jen už toho tolik neodběhal. Nevím koho mají v merku, ale určitě neplácá od boku,“ napsal na oficiální facebookový účet MFK Karviná fanoušek Roman Franek. „Lepší technický hráč tady nikdy nebude, to mi věř,“ reagoval Karel Juščík.

„Ti střeďáci musí být dobří, jinak ti to dají lidi sežrat, že si je vyměnil za Bůďu. Chci věřit, že to s námi myslíš dobře,“ vzkázal Hyskému David Bednář. „Bůďa? Tak to jsem překvapený, čísla měl. Pro nás určitě nadstandardní hráč,“ sdělil svůj názor Petr Klimo. „Nový trenér říkal, že chce běhavé typy. Jen kopací technika u Bůdi asi nestačí,“ doplnil Marian Kozel.