„Celý tým v utkání se Zlínem makal a vyhrát jsme si zasloužili. Hráli jsme s chutí,“ pochvaloval si vydařený návrat do FORTUNA:LIGY kapitán Karviné Lukáš Budínský, který se na vítězství podílel gólem a dvěma přihrávkami. „Udeřili jsme dvakrát ze standardní situace, což nám hodně pomohlo, ten výsledek je nadplán,“ vykládal jednatřicetiletý tvůrce hry.

Moc dobře si uvědomuje, že v Olomouci čeká slezské mužstvo náročný souboj. „Zlín nám vyšel, brzy však přijdou další, těžší zápasy. Je před námi spousta práce v tréninku a vždycky to může být lepší, ale v prvním zápase to bylo velmi dobré, což nás těší. To vítězství jsme si užili, ale teď hrajeme v Olomouci a bude to úplně jiné utkání,“ dodal Lukáš Budínský.

Povedenou premiéru v karvinském dresu si odbyl stoper Jaroslav Svozil, který přišel z Baníku Ostrava. V zápase se Zlínem zvyšoval ve 34. minutě hlavou už na 3:0. „V Baníku se mnou přestali počítat a upřímně, z odchodu jsem nebyl vůbec nadšený. Fotbal ale miluju, chci hrát ligu a musím makat. Karviné budu dávat sto procent,“ slíbil devětadvacetiletý Jaroslav Svozil.