Klokani rozhodli o svém vítězství brzy po přestávce, kdy se prosadil Prekop. Slovenský útočník ve službách Bohemians si na hranici šestnáctky srovnal míč na levačku a přesnou technickou střelou do šibenice překonal bezmocného Holce v brance Slezanů.

„Byl to slušný fotbal v dobré kulise, zápas měl grády i tempo. Do utkání jsme dobře vstoupili, v úvodu jsme měli několik náznaků šancí. Bohemka měla dost standardních situací, ze kterých hlavně hrozila,“ vykládal trenér Karviné Juraj Jarábek.

„Před druhým poločasem jsme si v kabině říkali, že se nesmí opakovat zápas s Baníkem, bohužel jsme opět hned po přestávce inkasovali. Musím ale uznat, že Prekop to trefil krásně. Chyběla nám lepší finální přihrávka a kvalita v zakončení, Bohemka vyhrála zaslouženě,“ uznal kouč MFK.

„Viděli jsme zajímavé, svižné utkání. Karviná hraje ofenzivně, jejich hráči nahoře jsou velmi nebezpeční. Až na závary na začátku jsme ale zápas relativně kontrolovali. Bohužel nás zase trápila koncovka, ale pozitivem je, že jsme se do gólových situací dostávali ve větším počtu lidí,“ řekl trenér Bohemians Jaroslav Veselý.

„S myšlenkou na čtyřobráncové rozestavení jsme si pohrávali už delší dobu, hráli jsme to zatím jenom v úvodu mého angažmá v Bohemce. Byla to varianta už minulý týden na Spartu, nakonec jsme si nechali delší čas na nácvik, abychom Karvinou překvapili,“ pokračoval šéf domácí lavičky.

„Donutila nás k tomu i zdravotní situace, ale chtěli jsme udělat změnu, oživit ofenzivu. Myslím, že se to dnes povedlo a vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal Jaroslav Veselý.

15. kolo FORTUNA:LIGY (sobota 11. 11. 2023):

Bohemians – Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 52. Prekop. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Dresler. ŽK: Boháč, Ezeh (oba Karviná). Diváci: 4279.

Bohemians Praha 1905: Jedlička - Dostál, Köstl, Hůlka, Hybš - Beran (80. Mužík), Hrubý, Smrž, Hála (80. Shejbal) - Prekop (88. Jindřišek) - Puškáč (70. Matoušek). Trenér: Veselý.

MFK Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Bederka, Fleišman - Memič, Čavoš (76. Ezeh), Boháč (62. Budínský), Iván (62. Papalelé) - Akinyemi, Doležal (62. Ayaosi). Trenér: Jarábek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...