„Klíčový je pro nás už každý zápas. Přetahujeme se s Duklou o padáka, a pokud chceme být úspěšní, musíme si na ni vytvořit bodový náskok,“ poznamenal už dříve útočník Karviné Tomáš Wágner, na jehož góly budou Karvinští v sobotu spoléhat.

Karviná se pod vedením nového kouče Františka Straky herně zvedá, výsledkově ale zatím ne. „Bodovat jsme mohli v každém zápase od příchodu pana Straky,“ zalitoval útočník Petr Galuška.

Porážka. Ragbisté tentokrát na soupeře nestačili.
Dvě pětky nestačily. Ragbisté padli v Přelouči

„Hrajeme dobrý fotbal, ale sráží nás individuální chyby, kterých se musíme vyvarovat,“ vypíchl to podstatné sám František Straka. Což se ukázalo naposledy v Olomouci, kde Karviná prohrála 2:3, ale například v závěru svého soupeře zatlačila. Jenže chyby z předchozího průběhu hry už napravit nedokázala.

„Fanoušci nás mohutně povzbuzují, o to víc mě mrzí, jakým způsobem ztrácíme body,“ prohlásil naštvaně Straka.

Ten se domnívá, že Zlín, ačkoliv se na jaře tradičně propadá tabulkou, bude velmi nepříjemným soupeřem.

Co na Zlín vymysleli trenéři František Straka (vlevo) se svým kolegou Markem Bielanem?Zdroj: Michal Chadim

„Naposledy hrál na Spartě a předvedl solidní výkon, i když prohrál 0:2. Náš tým bude muset předvést navlas stejné nasazení, herní kvalitu i obětavost, jako v nedávném domácím utkání s Baníkem. Jinak neuspějeme,“ je si vědom Straka.

Před čím varuje? „Zlín má silově poskládaný tým. Jmenovat jednotlivce nemá cenu, protože oni jsou siloví všichni. Musíme si dát pozor na jejich standardky, ve kterých je soupeř silný a ve kterých jsme právě my v Olomouci propadli,“ připomněl Straka kolaps v obranných řadách.

Úporná bitva se rozhořela mezi florbalisty Petrovic a havířovského Slovanu v sérii o udržení v I. lize.
Drama pokračuje. Petrovice srovnaly proti Slovanu stav série na 3:3

„Chceme pokračovat v podobném trendu, v jakém hrajeme poslední zápasy. Akorát už by to chtělo bodovat. Nehrajeme špatně, ale nebodujeme. Kolikrát si říkám, že bych raději hrál špatně a bodoval,“ doplnil svého trenéra motor karvinské záložní řady Lukáš Budínský.

Na hráčích je každopádně vidět velká chuť uspět. Pokud podobný elán předvedou i v sobotu, nejsou proti Zlínu bez šance na tři body. „Věříme, že nás opět podpoří karvinští fanoušci a budeme se jim chtít odvděčit výhrou. Opravdu nutně ji potřebujeme,“ uznává trenér Straka, jehož potěšilo, že hráčská kabina svého nejbližšího soupeře sledovala v přímém televizním přenosu na Spartě.

„Kluci jsou profíci, takže Zlín v jeho zápase na Letné sledovali. Ostatně, je to i v jejich zájmu, neboť to jsou oba soupeři, proti kterým ještě budeme hrát,“ zakončil kouč MFK.

Petr Galuška (v bílém) věří v domácí úspěch.
Rychlík Petr Galuška: Zlín? Můj hlavní rival už od dětství
Mladý Radim Bako se snažil, ale v posledních dvou zápasech neuhrál ani bod.
Stolní tenisté dohráli základní část. V play off je čeká El Niňo
Havířov se brání vyřazení své juniorky z extraligy administrativní cestou.
Zákulisní bitva. Kluby brojí proti rozhodnutí o vyřazení z extraligy juniorů