Jenže smůla. Takhle zůstaly po porážce 2:3 jen rozpaky.

Podobnou situaci zažili Karvinští nedávno s Duklou. Místo, aby vyhráli a soupeři odskočili, stal se opak. V sobotu to bylo stejné. Místo výhry a odskočení Olomouci přišla zase karvinská prohra.

Svěřencům trenéra Romana Nádvorníka se v závěru úplně rozpadla obrana. Dosavadních 75 minut kvalitní hry a velmi dobrého výkonu bylo zapomenuto.

„Po vynuceném odstoupení Panáka se nám začala na pravé straně hřiště objevovat okénka, bohužel jsme naší nedůsledností dovolili Olomouci málokdy vídaný obrat,“ nechápal kolaps ani trenér MFK Roman Nádvorník.

Čím si podobný propadák vysvětluje? „Podle mě jsme se začali bát o výsledek. Obranná fáze se nám úplně rozpadla. Špatně jsme vystupovali i dostupovali protihráče. Musím se na ty góly ještě podívat, ale mám dojem, že nám tentokrát nepomohl ani brankář Berkovec. U druhého a třetího gólu mohl něco podniknout,“ tipoval Nádvorník.

Závěr se musí rozkouskovat

Karvinští se přitom proti Sigmě prezentovali sympatickým výkonem. „Byli jsme na soupeře dobře připraveni, dařilo se nám podávat kvalitní výkon jako posledně na Baníku,“ pravil Nádvorník.

Stává se tedy z této karvinské hry standard? „Určitě nechceme ustupovat ze své cesty, chceme být aktivní. To, že se nám daří to vysoké napadání je díky dvojici Guba – Lingr, která toho hodně oběhá, ale když prohrajete, je to k ničemu. Vydrželi jsme to jen osmdesát minut. Hraje se devadesát minut,“ připomněl sklesle trenér Nádvorník.

Radost po druhém gólu Karviné byla obrovská. Jenže na konci se smála Olomouc.

Co svému týmu vyčetl? „Jednoznačně závěr. Tam jsme to měli rozkouskovat, rozdrobit. Nám to takhle soupeři provedli ve dvou letošních zápasech, my to zatím neumíme,“ smutnil.

Chybí tedy týmu větší vyzrálost? „Asi ano, také větší klid. I když na druhou stranu máme v týmu hráče, kteří jsou zkušení. Ale jsou tam i ti, kteří své ligové kariéry teprve startují,“ uznal.

Při tréninku se podobné situace nacvičit nedají. „Když hráči nejsou pod tlakem, tak s tím takový problém nemají, ani nasimulovat to dost dobře nejde. V zápase je to vždycky o něčem jiném,“ porovnával.

Za hru svého mužstva ale sklidil uznání. „Jenže co z toho?“ položil si Nádvorník otázku. „Potřebujeme body do tabulky. My jsme paradoxně v zápasech, kdy jsme hráli dobře, ztratili, zatímco jindy jsme bodovat dokázali. Možná je opravdu lepší hrát hůř a bodovat,“ rozebíral aktuální situaci mužstva po utkání.

Jaké ze zápasu vyvodí důsledky? „Musíme si to nejprve rozebrat. Určitě si důkladně vyříkáme těch posledních deset minut zápasu, ale máme v kádru dost inteligentních hráčů na to, abychom si to vyhodnotili správně,“ nepochybuje Nádvorník o tom, že podobný kolaps se už nebude opakovat.

Karviná ztrácí vyhrané zápasy
Z jasně vyhraného utkání nebrat nic, to je velký pech. Karvinští fotbalisté doma prohospodařili vedení 2:0 nad Olomoucí. Nakonec prohráli 2:3.

Fanouškům i hráčům samotným se jistě vybaví utkání minulého ligového ročníku na pražské Julisce, které mělo podobný průběh. To ještě trénoval Karvinou Jozef Weber.

Karvinští tehdy vedli na Dukle 2:0 do 62. minuty. Poslední dva góly ale dostali v posledních pěti minutách. V sobotu proti Olomouci inkasovali v 79., 81. a 87. minutě. „To bych ale nesrovnával. Tehdy jsem u týmu nebyl, hrajeme jiným způsobem a půlka základní sestavy je jiná,“ komentoval to současný trenér MFK Roman Nádvorník.

Společným prvkem byl fakt, že Karviná byla v obou utkáních lepší. Závěr však nezvládla. Svědčí to o herní nevyzrálosti mužstva? „Věřím tomu, že se to stalo poprvé a naposled. Že nám už podobně výhra skrz prsty neproteče,“ zadoufal trenér.