Karviná se držela v Pardubicích úvodní půlhodinu, poté zcela vypadla z role a bylo po nadějích. Východočeši si ještě do konce prvního poločasu vypracovali dvoubrankový náskok, který po přestávce během devíti minut zdvojnásobili. Hattrickem se blýskl útočník Ladislav Krobot.

Slezanům pomohly výsledky dalších soupeřů, se kterými mají lepší vzájemnou bilanci. České Budějovice remizovaly s Jabloncem 2:2, Zlín padl s Bohemians 1:2 a je aktuálně nejvíce ohroženým týmem. Z posledního 16. místa ztrácejí Ševci na Karvinou a České Budějovice dva body.

OHLASY TRENÉRŮ:

Radoslav Kováč (Pardubice): „První šanci měla Karviná, nůžkami dala břevno. Poté, co jsme dali gól, jsme byli lepším týmem. Dnes jsme odehráli ten nejtěžší zápas a podle mě byl paradoxně nejvydařenější. Měl jsem pocit, že jsme na míči byli silní a že jsme měli krásné akce. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Jsme za to moc šťastní, je to obrovská úleva, protože poslední týdny byly strašně moc náročné a nervózní. Jsme rádi, že záchranu nemusíme řešit v posledním kole na Bohemce. Chtěl bych poděkovat hráčům, jsou to pro mě opět hrdinové. Jsem za ně strašně moc rád. Jsem rád za Pardubice i fanoušky, kteří byli úžasní. Je to krásný den.“

Marek Bielan (Karviná): „Můžu hodnotit jenom prvních 15 minut, v nichž jsme vypadali dobře. Měli jsme gólovou šanci, kterou Kinský chytil. Po těch pár minutách už Pardubice kralovaly. Hrály to, co jsme tu chtěli hrát my, tedy že budeme hrát z bloku od středového kruhu a budeme vyrážet do brejků. Po 15 minutách jsme si asi mysleli, že najednou budeme kralovat, přehrajeme je a budeme silní na míči. Bohužel nám domácí dali gól na 1:0. Když nám to jde, myslíme si, že jsme velcí fotbalisti. Pak uděláme takovou chybu, z níž nás Pardubice potrestaly na 2:0. Potom bylo prakticky po zápase a na hřišti bylo jenom jedno mužstvo. Kdyby Jirka Ciupa nezachytal, prohráli jsme 0:5, 0:6 nebo i víc. O druhém poločase se nemusíme bavit. Domácí vyhráli zaslouženě, byli rychlejší, dynamičtější, silnější na míči. Věděli, že když to dnes zvládnou, zachrání se. K tomu zápasu tak přistoupili. Vyhráli úplně suverénně bez velké námahy, gratuluju jim k záchraně v lize.“

4. kolo nadstavby FORTUNA:LIGY (neděle 19. 5. 2024):

Pardubice – Karviná 4:0 (2:0)

Branky: 33., 51. a 54. Krobot, 43. Daněk. Rozhodčí: Berka – Vlček, Kříž – Všetečka. ŽK: Zlatohlávek, Vacek, Patrák – Čavoš, Ezeh. Diváci: 3112.

FK Pardubice: Kinský – Icha (78. Mareš), Halinský, Ortíz, Surzyn – Kissiedou, Vacek (87. Donát), Hlavatý – Daněk (78. Sychra), Patrák (72. Zlatohlávek), Krobot (72. Černý). Trenér: Radoslav Kováč.

MFK Karviná: Ciupa – Krčík (46. Raspopovič), Svozil, Bergqvist – Mikuš (71. Memič), Boháč, Čavoš (46. Ayaosi), Ražnatovič – Budínský (56. D. Žák) – Ezeh, Regáli (71. Akinyemi). Trenér: Marek Bielan.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...