Zhoršená epidemiologická situace v republice přiměla nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu k tomu, aby vydal dočasná omezující opatření ohledně počtu osob na sportovních utkáních.

Do hlediště smí nově jen tisícovka fanoušků v krytých halách, dva tisíce pak na venkovní akce. Na hosty se tak znovu nedostane, pokud se kluby nedomluví jinak.

Kolik lidí se tedy dostane na sobotní duel Karviné proti Mladé Boleslavi? „My můžeme garantovat vstup všem majitelům permanentních vstupenek, kterých je 1245. Zbytek lístků jsme dali do volného prodeje, ovšem blížíme se už kapacitě dvou tisíc, takže k dostání už je posledních pár desítek vstupenek,“ informoval tiskový mluvčí MFK Karviná Adam Januszek.

Poslední domácí zápas proti Spartě (vpravo Tomáš Ostrák) Karviné nevyšel. Jak to bude v sobotu?Zdroj: Ivo Dudek

Samotní hráči zaznamenali ve své páté ligové sezoně druhý nejlepší start v historii. Lépe odstartovali jen ve své premiérové sezoně, kdy ze čtyř úvodních duelů získali 7 bodů. Nyní je to pět, a domácí doufají, že tento počet po sobotě výrazně vzroste. „Uděláme pro to maximum. Jednak jsme si před sezonou řekli, že z domácího prostředí uděláme nedobytnou tvrz a za druhé bychom rádi ukončili proti Boleslavi nepříznivou sérii. V lize ji Karviná v domácím prostředí ještě nikdy neporazila,“ vyčetl z klubové kroniky trenér MFK Juraj Jarábek.

Přestože Boleslav poprvé bodovala až v minulém kole proti Jablonci, v Jarábkových očích na síle neztratila. „Boleslav má přes změny v kádru pořád dobrý tým, vynikající fotbalisty. V posledních dvou zápasech změnili rozestavení, hráli na tři obránce a myslím, že jim to prospělo. Čekám, že u nás nebudou mít důvod něco měnit,“ míní Jarábek.

Sobotní duel začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v 16.30 hodin.