Ztracené dvougólové vedení v Jablonci (2:3), pozdní gól a vyrovnání doma od Zlína (2:2). Dvě rány, po nichž ztratili karvinští fotbalisté v nadstavbě pět bodů, které jim nyní chybí. Kolo před koncem jsou svěřenci Marka Bielana stále čtrnáctí, ale od patnáctých Českých Budějovic je dělí jen skóre a od posledního Zlína pouze dva body.

Jak se Karviná dostane do baráže?
Karviná vyhraje – skončí čtrnáctá
Karviná remizuje – skončí čtrnáctá
Karviná prohraje – neumístí se lépe, než na patnáctém místě. Přímému sestupu se vyhne pouze, pokud Zlín nevyhraje v Jablonci.

Slezané vědí, že pokud s Jihočechy neprohrají, svou pozici udrží. Jejich velkou výhodou totiž je fakt, že před Budějovicemi i Zlínem byli už po základní částí, což je při bodové shodě na konci nadstavby rozhodující.

A když Karviná s Dynamem padne? Určitě klesne za České Budějovice, pak bude záležet, jestli Zlín vyhraje v Jablonci. Pakliže ano, druhý zástupce Moravskoslezského kraje v nejvyšší soutěži půjde po roce opět o patro níž.

Již nyní je jasné, že v baráži, která se hraje na dva zápasy doma a venku (čtvrtek 30. května a neděle 2. června), budou z druhé ligy Vyškov a Táborsko, o jejichž definitivním pořadí rozhodne poslední kolo. Druhá v tabulce je Sigma Olomouc B, ale ta postoupit do soutěže, v níž figuruje A-tým.