„A jsme moc rádi. Nejen kvůli nám samotným, ale kvůli fanouškům, kteří čekali na domácí vítězství od února,“ připomněl karvinský trenér Roman Nádvorník, že naposledy se příznivci MFK těšili z jarní výhry nad Zlínem ještě v minulém ročníku soutěže.

Výhra nad Slováckem završila výborný týden Karviné. „Dvě ligové výhry, postup v poháru. Pro kluky to bude v té reprezentační pauze psychický balzám,“ je si jist Nádvorník.

Utkání nicméně dlouho vypadalo na to, že se bude opakovat minulá sezona a dva výsledky 0:0. Ve vzájemných duelech obou soupeřů se totiž moc gólů nerodí. V posledních čtyřech padly jen tři branky, třikrát se přitom hrálo nerozhodně. Nedělní zápas to víceméně potvrdil, byť tentokrát to žádná nuda rozhodně nebyla.

„Utkání se zprvu vyvíjelo tak, jak jsme čekali. Čili že my budeme držet míč a Karviná bude v nějakém obranném bloku vyčkávat. Ten jsme sice obehrávali, ale šance jsme nedali a nakonec jsme si nepohlídali standardku soupeře, na které jsme se připravovali, a která zápas rozsekla. Po brejku a gólu na 2:0 jsme už ztratili veškerou organizaci hry,“ litoval trenér Slovácka Michal Kordula.

Karvinští fotbalisté (v bílém) si poradili se Slováckem a poprvé v historii jej v rámci ligové soutěže porazili.Zdroj: Ivo Dudek

V první půli zaujal centr exkarvinského Kalabišky, který obral o míč svého kamaráda Janečku a poslal balon do vápna. Hlavičkující Havlík mířil podél Berkovce, balon ale před brankovou čárou odkopl Panák.

Jana Kalabišku mimochodem karvinský kotel uvítal skandováním hned v úvodu zápasu. Fandové na svého oblíbeného hráče nezapomněli.

Faktor Ba Loua

Druhá půle začala tutovkou právě Kalabišky, jehož hlavičku z malého vápna zneškodnil na čáře Berkovec.

Poté začal karvinský trávník skrápět déšť, v dálce létaly blesky a začalo hřmít. Ovšem množily se i šance. Hráči na mokrém terénu zkoušeli štěstí z každé pozice.

Jako první se osmělil Havlík, jeho přízemní bombu Berkovec kryl. Na opačné straně se uvedl střídající Ba Loua, jehož pumelici z dvaceti metrů zastavila až tyč. Daňkovi pak nadělala problémy i další rána Panáka z dálky, ze které byl roh.

Po něm už zahřmělo i přímo na hřišti, a to gólově. Budínský poslal míč „do ohně“ a Wágnerova hlava byla neomylná – 1:0.

Karvinští fotbalisté (v bílém) si poradili se Slováckem a poprvé v historii jej v rámci ligové soutěže porazili.Zdroj: Ivo Dudek

V 71. minutě se vydal na výlet karvinskou obranou Kubala a jeho dělovka skončila těsně vedle.

Za chvíli už aplaudoval karvinský stadion nadšením znovu. Budínský prostrčil balon na Ba Louau, který chytře usměrnil míč k tyči – 2:0.

O chvíli později jej k další gólovce vybídl Moravec, čerstvá akvizice MFK z Pobřeží slonoviny ale tentokrát mířila těsně vedle. Tutovku následně zazdil i Ramirez.

Slovácko pak v závěru stihlo jen korigovat, když Berkovcovi pod tělem podklouzla střela Navrátila. „To už bylo z naší strany trochu podcenění při tom dobře se vyvíjejícím skóre, ale jinak musím mužstvo pochválit za bojovný a takticky vyzrálý výkon,“ uznal spokojeně Nádvorník.

MFK Karviná – 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 64. Wágner, 72. Ba Loua – 89. Navrátil. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček. ŽK: Letič, Ba Loua – Daníček, Petr. Diváci: 3 265.

Karviná: Berkovec – Čolič, Panák, Janečka, Moravec – Tusjak (57. Ba Loua), Mertelj, Lingr (67. Smrž), Budínský, Letič – Wágner (83. Ramírez). Trenér: Nádvorník.

Slovácko: Daněk – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Daníček – Kalabiška, Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (61. Navrátil) – Zajíc (46. Kubala). Trenér: Kordula.