„Musíme být rozhodně aktivnější směrem dopředu, také houževnatí, ale především musíme a chceme být důslednější na vlastní polovině,“ řekl pro klubový web trenér Karviné Tomáš Hejdušek. Věřím, že se z duelu na Letné ponaučíme,“ doplnil kouč MFK.

Karviná v týdnu mohutně posilovala. Postupně představil klub příchod slovenského gólmana Dominika Holce, stopera Jiřího Fleišmana a slovenského záložníka Alexe Ivána. Holec, bývalý brankář Sparty, působil naposledy v polském Lechu Poznaň.

„Potřebovali jsme zkušeného brankáře a tím Dominik je. Doufám, že nám pomůže a zúročí své zkušenosti třeba i z evropských pohárů,“ uvedl k angažování devětadvacetiletého rodáka z Českých Budějovic Lubomír Vlk, sportovní ředitel MFK Karviná.

Stoper Slavie Orlová Petr Buchvaldek před zápasem s Pustou Polomí (8. 10. 2022) přijímá gratulace ke svým 50. narozeninám.
Stoper Petr Buchvaldek má rád fotbal a souboje. Oporou Orlové je i v 50 letech

„Moc se těším, až zase budu stát v bráně. Českou soutěž znám a doufám, že budu podávat kvalitní výkony. Třeba i lepší než v minulosti,“ prohlásil Dominik Holec. Ve FORTUNA:LIZE odchytal celkem 17 zápasů a hned sedmkrát udržel čisté konto.

Osmatřicetiletý Fleišman dorazil do kabiny ligového nováčka na hostování z Baníku Ostrava. „Zkušenost a poctivost na hřišti i v kabině, to jsou hlavní přednosti Jirky. Jsem moc rád, že se nám podařilo jeho příchod zrealizovat,“ podotkl Lubomír Vlk.

„Moje vytíženost by byla momentálně v Baníku prakticky nulová, jsem tedy strašně rád, že přišla nabídka z Karviné, ač nebyla jediná. Byla to však priorita, nechtěli jsme se už stěhovat i kvůli dceři, která v Ostravě chodí do školy,“ vykládal Jiří Fleišman.

Zápas 3. kola okresního přeboru Karviné Věřňovice B -  Horní Bludovice 3:3.
Góly, fauly, nadávky. Okresní přebor se vyostřil, padlo pět červených karet

Šestadvacetiletý Iván strávil poslední dvě sezony ve Spartaku Trnava. Hrál také za Dunajskou Stredu, Komárno, Petrželku a Sereď. „Je to rychlostní typ, umí jeden na jednoho. Měli jsme o něj zájem už před lety, kdy hrál v Seredi,“ prozradil Lubomír Vlk.

„První pocity jsou pozitivní. Jsem šťastný, že můžu působit v prvoligovém klubu v České republice. Měl jsem i nabídky z Maďarska, ale česká liga je kvalitnější a mám radost, že taková nabídka přišla. Budu se snažit odvádět maximum,“ vzkázal Alex Iván.