Hovořit o jaru v úvodní třetině února je přinejmenším zvláštní, přidržme se proto raději označení „druhá část sezony“. Jaká z pohledu Karviné bude, to napoví už úvodní zápasy.

„Na samotném začátku bude hodně záležet. Podle mě to hodně ovlivní celé jaro,“ míní sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Připomněl totiž úvod celé sezony. „Na podzim jsme měli začátek špatný a dlouho se to s námi vezlo. Na prvních kolech bude záležet, jak se to bude celé vyvíjet, soupeři jsou totiž blízko nás,“ připomněl Vlk první pětici karvinských soupeřů, kterými jsou postupně Opava, Slovácko, Teplice, Příbram a Bohemians.

Jaké jsou podle trenéra Karviné šance týmu na udržení? „Musíme jít krok za krokem. Teď myslíme na první kolo a na zápas s Opavou. Nic víc. Kalkulace se většinou nevyplácí,“ ví dobře.

Co by tedy řekl k Opavě? „Také u nich proběhly nějaké změny v kádru, ale podstatné je, abychom se na zápas dobře připravili my. Co dělá Opava, to neovlivníme. Utkání ale chceme a potřebujeme zvládnout,“ burcuje své svěřence.

Co bude podle něj důležité? „Dát o gól víc než soupeř. Vím, je to klišé, ale platí a platit bude,“ upozornil. V zimní přípravě to ale jeho týmu moc nestřílelo. „Do šancí jsme se dostávali. Pokud si to vynahradíme v lize, nikdo se zlobit nebude,“ usmál se Hrnčár.

Neřešil, že Opava během zimní pauzy nebyla na přírodní trávě. „My kvůli počasí v posledních dnech také trénovali na umělce. Na přírodní trávě jsme byli jen ve Slovinsku,“ připomněl.

Karviná pravděpodobně vyběhne na trávník minimálně s trojicí nových posil (Rundič, Záhumenský, Faško), přičemž ty další budou na lavičce. „Jsem rád, že se podařilo zrealizovat přestupy všech hráčů, o které jsme usilovali. Věřím totiž tomu, že každý z nich bude pro tým přínosný,“ poznamenal.

A kdo by podle něj mohl převzít roli Marka Janečky v kabině? „Myslím, že jsme to částečně naznačili už zvolením nového kapitána. Jeho roli přebere Lukáš Budínský, společně s jeho zástupci Wágnerem a Rundičem. To by měli být lídři kabiny i na hřišti. Bez týmové práce to ale nepůjde. Všechny nás musí zdobit touha po společném úspěchu a doufám, že to ukážeme už v úvodním utkání proti Opavě,“ zakončil Norbert Hrnčár.