Čtyřiadvacetiletý Mikuš přichází z druholigové Jihlavy, kde měl v poslední sezoně F:NL výborná čísla: šest gólů a stejný počet přihrávek.

Ofenzivní hráč, který může hrát v záloze i v útoku, začínal s fotbalem v Šamoríně, prošel ale i Slovanem Bratislava, Šalou, Novým Mestem nad Váhom a Dubnicí. V téměř šedesáti druholigových duelech nasázel čtyřiadvacet gólů a přidal osmnáct asistencí, čímž zaujal sportovní úsek Jihlavy, která ho angažovala minulý rok v létě.

O rok později se stěhuje do Karviné, kde podepsal dvouletý kontrakt s opcí. „Rajmund patřil mezi naše vytipované fotbalisty, Jihlavě v minulé sezoně dost pomohl. Jasně, rozdíl mezi první a druhou ligou tady je, ale přesto věříme, že se u nás prosadí,“ míní sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk, jenž se o příchod hráče zasadil nejvýrazněji.

Spokojen je i trenér Juraj Jarábek. „Rajmund je šikovný rychlostní typ, na Slovensku měl výborná čísla. Pro nás je to zajímavý hráč, protože může hrát ze strany, ale i v útoku,“ podotkl Jarábek.

Sám Mikuš bere prvoligové angažmá jako další posun v kariéře. „Na první ligové angažmá se moc těším a je to pro mě velká výzva. Sám jsem zvědavý, jak to všechno bude klapat,“ uvedla na úvod čerstvá posila.