Karvinští fotbalisté však dobře vědí, že pro to budou muset udělat mnohem víc, než jen spoléhat na osud.

„Kádr Sparty doznal od té doby dost změn. Vrátil se jim z Olomouce střelec Juliš, přišla o lídra Kangu. Navíc změnili systém a rozestavení. Mladý Hložek se posunul do útoku, chytil se Bořek Dočkal. Čeká nás velice zajímavý a těžký zápas,“ uznává trenér Karviné Juraj Jarábek.

Slezané mají ke slavnému soupeři respekt. „Ale ne přehnaný. Určitá pokora tam je, ale i víra ve vlastní síly. Hrát se dá s každým,“ upozorňuje trenér MFK.

Každopádně by domácí chtěli Letenské potrápit víc než v již zmiňovaném posledním zápase. „Připravujeme se velmi poctivě, kluci v reprepauze kvalitně potrénovali. Odehráli jsme přípravák v polských Gliwicích proti silnému soupeři, zaměřili jsme se tam především na defenzivu a záměr nám vyšel, udrželi jsme vzadu nulu. To bychom brali i proti Spartě,“ usmívá se Jarábek.

Slovenský kouč v přestávce pochopitelně pozorně sledoval i zápas mezi Slovenskem a Českem v Lize národů. Jak se mu líbil? „Už před utkáním mě kontaktovali slovenští novináři a já jim řekl, že Česko pro mě bude jasný favorit. Oběma týmům sice chyběli nějací hráči, ale ten rozdíl byl vidět. Musím hlavně zmínit i druhý duel Čechů, kteří nastoupili s ligovým výběrem a proti Skotsku zahráli výborně a byli lepší. Je vidět, že FORTUNA:LIGA má opravdu úroveň a řeči o její nevysoké kvalitě nejsou pravdivé,“ míní Jarábek.

Ten osobně navštívil v Nitře i duel slovenské jednadvacítky proti Švýcarsku, kde s kapitánskou páskou vyběhl na hřiště Christián Herc, nedávná posila Karviné. Jak hodnotil jeho výkon? „Christián hrál v obou zápasech proti Švýcarsku, nastoupil po dlouhé době. Hrál dobře, tady měl víc defenzivnějších úkolů a svoje si splnil. Až dožene tréninkové manko, bude v pořádku. Zatím se u nás s prostředím stále seznamuje,“ vysvětluje Jarábek.

On i fotbalisté se už těší na karvinské fanoušky, kteří se do hlediště konečně dostanou ve větším počtu než v úvodních dvou srpnových kolech. „To je velké plus.  Všichni se na ně moc těšíme, vždyť ten fotbal hrajeme hlavně pro ně. Nejen fotbal potřebuje kulisu a oni budou, věřím tomu, naším dvanáctým hráčem na trávníku,“ vyjádřil přesvědčení Juraj Jarábek.