Ubytováni jsou v Beleku, kde mají kvalitní podmínky pro přípravu. Teď ještě potěšit své příznivce nějakým tím solidním výsledkem.

Proti desátému týmu polské ligy z Lubinu se jim to v pondělí nepovedlo. Prohráli těsně 1:2. Střelecky se prosadil jen Marek Hanousek, ale možná se blýská na lepší časy.

„Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Podle mě jsme nebyli horším týmem, ale dostali jsme dva zbytečné góly vždy na startu obou poločasů. Asi ztráta koncentrace,“ pátral po vysvětlení slabých vstupů trenér Karviné Juraj Jarábek.

Ten dal v sestavě šanci mladému Vladimíru Neumanovi mezi tyčemi. „Několikrát nás podržel, podal moc dobrý výkon,“ chválil Jarábek devatenáctiletého brankáře.

Postavit už nemohl Ukrajince Ivana Želizka, který se v týdnu zranil a odcestoval domů. Šanci dostalo hned osmnáct hráčů včetně Tijaniho či Taiwa.

Karvinské mrzely především zahozené šance. Chce se říci už tradičně. „Mohli jsme párkrát udeřit. Hlavně Vukadinović, ten měl tutovku. Snad nám to tam začne padat v lize, protože bez gólů se neobejdeme. Hráče ale chválím za slušný výkon,“ zhodnotil duel Jarábek.

Zaglebie Lubin – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 6. Živec, 49. Bohar – 61. Hanousek.

Karviná: Neuman – Ndefe (46. Moravec), Eduardo (30. Janečka), Stropek, Čonka – Smrž (72. Mangabeira), Lingr (46. Hanousek) – Galuška (46. Vukadinović), Taiwo (77. Tijani), Ba Loua – Petráň (46. Kubala). Trenér: Jarábek.