Karvinští by potřebovali především uspět ve Zlíně. Po zklamání z domácího utkání proti Liberci (0:1) jsou totiž stále na chvostu tabulky a jako jediní bez výhry. Trenér František Straka posledně postrádal srbského forvarda Vukadina Vukadinoviće, nedávnou letní posilu, ale ten by už měl být v pořádku. Potvrzuje to on sám.

„Už s mužstvem normálně trénuji. Věřím, že budu k dispozici a také věřím, že v silách našeho týmu je ve Zlíně uspět,“ hlásí před zítřejším výjezdem do Baťova města Vukadinović.

Jeho přesvědčení pramení ze znalosti tamního prostředí. Vukadinović byl u největšího úspěchu Zlína v novodobé historii, šestého místa v lize a především zisku Českého poháru, který Fastav katapultoval do pohárové Evropy.

„To ve Zlíně do té doby nebylo, byl to velký úspěch. Pod trenérem Páníkem se sešla skvělá parta, dělali jsme výsledky, v kabině byla pohoda. Ve Zlíně mám dodnes spoustu přátel a známých, tak se tam těším. Jistě bude dobrá kulisa. A vím, že se tam dá hrát,“ říká srbský útočník, podle něhož by mohl být k vidění ofenzivní fotbal.

„Zlín se teď chytil, dává góly, naopak nám to nejde, ale zatím jen výsledkově. Do šancí jsme schopni se dostávat. Na tréninku jsme se zakončení dost věnovali, protože i s Libercem minimálně na remízu bylo. Doufám, že to v některém utkání už prolomíme a nejlépe ve Zlíně,“ věří před - pro něj - speciálním utkáním Vukadinović.

Útočný fotbal to podle něj bude i proto, že domácí trenér Josef Csaplár sází právě na ofenzivu. „Chce hrát pro diváky, chce je bavit. To by nám mohlo sedět. Doufám, že nám to střelecky půjde,“ vyslovil přání Vukadinović, který anglický týden, tedy s vloženým středečním zápasem mezi dvěma víkendy, vítá.

„Každý raději hraje, než jen trénuje, já nejsem výjimka,“ usmívá se. A kolik lístků pro známé si vyhradil? „Pár jich bude, deset patnáct. Uvidíme,“ zakončuje.