„Věděli jsme, o co se hraje, bohužel nás zodpovědnost tak svázala, že jsme úplně prospali první poločas,“ zlobil se trenér karvinského mužstva Roman Nádvorník.

Ten sice v půlce stáhl ne zcela doléčeného Wágnera a nasadil místo něj Ramireze, nicméně útok domácích byl nadále nevýrazný.

Jako by se hráči proti Dukle nedokázali namotivovat na sto procent, od začátku zápasu bylo jasně patrné, že hra postrádá obvyklý náboj.

Pražané naproti tomu kontrolovali míč a vytvořili si více šancí. „V první půli jsme byli lepší a mohli vést. Klíčová situace nastala na startu druhé půle, kdy nás podržel Rada v bráně,“ připomněl trenér Dukly Roman Skuhravý okamžik, kdy se lámal chleba.

V čisté šanci se po přihrávce Letiče zjevil Budínský, ale jeho ránu z první reflexivně vytáhl gólman Dukly. „Tohle byla škoda. Neříkám, že bychom pak vyhráli, ale vedoucí gól vždycky hodně ovlivní průběh zápasu a Dukla by musela postupem času otevřít obranu. Věřím, že pak bychom bodovali,“ zalitoval Nádvorník.

Karvinští (v bílém) nestačili doma na Duklu a zkomplikovali si situaci.

O krásný gólový moment se zanedlouho poté postaral Ján Ďurica, který cizelérsky proměnil trestný kop ranou přes zeď k bližší tyči. „Tušili jsme, že nám Jánko může přinést nějakou nadstavbu nejen do defenzivy. Tohle vyřešil krásně,“ usmál se Skuhravý. „Poprvé po našem příchodu k týmu dostal větší příležitost a já jsem nadšen jeho prací v tréninku. Vidím v něm nadstandardního hráče naší ligy,“ dodal trenér Skuhravý, který je v Dukle teprve měsíc.

Karvinského kouče Nádvorníka Ďuricova branka pochopitelně nepotěšila. „Je to výborný hráč se spoustou zkušeností, ale domnívám se, že kdyby kopal dalších deset trestňáků, tak to takhle už netrefí,“ kroutil hlavou Nádvorník. „Ale asi jsme si o to koledovali. Ten první poločas byl opravdu špatný,“ uznal.

Jeho tým pak vrhl všechny síly do útoku, ale úspěšný nebyl a při risku v obraně inkasoval v nastavení znovu. „Celý týden jsme se na to připravovali, ale nezvládli jsme to. Byli jsme bez pohybu, všude pozdě. Zvedli jsme se jen ve druhé půli, měli i tlak, ale šance nebyly. Za obranu jsme se sice několikrát dostali, ale řešení útočných akcí bylo špatné. Byli jsme nepřesní a zmatkovali jsme,“ výstižně zhodnotil karvinské útočné trápení trenér Nádvorník.

„Já jsem hlavně rád, jakým způsobem jsme na horké půdě v Karviné uspěli. Jak jsme si tady došli pro tři body. V tom kontextu, že za sebou máme jen čtyři zápasy, je pro mě náš výkon velmi zajímavý,“ uznal Skuhravý. 

MFK Karviná – Dukla Praha 0:2 (0:0)

Branky: 64. Ďurica, 90+3. Bilovský. Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Kožár. ŽK: Ramirez, Janečka, Guba – Tetour, Ďurica, Raspopovič. Diváci: 3612.

Karviná: Berkovec – Čolič (80. Krivák), Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský – Ba Loua, Suchan (66. Guba), Letič – Wágner (46. Ramirez). Trenér: Nádvorník.

Dukla: Rada – Bezpalec, Raspopovič (82. Ostojič), Ďurica – Miloševič, Doumbia, Tetour (76. Bilovský), Souček (88. Chlumecký), Brandner – Djuranovič, Schranz. Trenér: Skuhravý.