Nejen tím, jak se mezi sebou před stadionem i na něm mísily hloučky karvinských a ostravských příznivců (dokonce byl viděn otec s šálou Baníku, jak vede na utkání syna s šálou Karviné), ale i fotbalem.

Z karvinského pohledu přineslo pozitivum v tom smyslu, že i bez pěti hráčů základní sestavy a s mladou zálohou si dokázali Karvinští proti kvalitnímu týmu Baníku vytvořit jasné šance. Větší, než Baník, který měl kromě gólů ještě dvě tutovky, zatímco Karviná kromě gólů tři tutovky plus další šance.

„Škoda, že jsme udělali ty dvě chyby, které nás stály body. Tady je ale třeba vidět, že Baník má velmi kvalitní a zkušený tým. Uhrál si to. V závěru zkušeně. Třeba Fillo šel na konci tři a půl minuty po svém vyloučení do kabin. Nechápu, na co rozhodčí čekal, že nenechal hrát dál. Každý z hráčů se ale vytáhl, odevzdal na hřišti maximum a tak to má být,“ byl i pře s porážku s výkonem svého mužstva spokojen trenér Karviné František Straka.

Utkání mu napovědělo, že i v současném stavu mohou Karvinští odehrát rovnocenné bitvy se silnými protivníky. Problémem by však mohly být karty. V druhém zápase totiž přišlo i druhé karvinské vyloučení. Zatímco v Mladé Boleslavi šel předčasně pod sprchy Hanousek, proti Baníku nedohrál utkání mladý „jezdec“ Lingr.

„Mládežníci ty červené karty dostávají,“ zhodnotil nejprve Lingrovo vyloučení s úsměvem Straka. Pak už vážněji dodal. „Otázka je, jestli jsou ty karty uděleny spravedlivě. To já těžko mohu posoudit. Karty jsou ale komplikací, to je jasné, ale já své hráče nabádám k maximální bojovnosti a z tohoto trendu neustupujeme,“ neměl karvinskému odchovanci za zlé, že bojoval celé utkání nadoraz.

Mančaft pochválil za poctivý výkon, zároveň ale upozornil, že bez branek v lize bodovat nelze. „Šance, které máme, musíme dávat. Teď nám třeba chybí pět hráčů, takže vaříme z vody. Chybí nám kvalita, ale musíme ji nahradit agresivitou, odhodláním. Je třeba si uvědomit, že teprve pár týdnů máme pohromadě nový tým. I tak jsme ale sahali po bodech a ty šance tam byly,“ vybavil si Straka.

A jak se mu líbil při vynucené absenci Jakuba Šašinky útočník Michal Petráň? „Udělal vše, co mohl. Ale je vidět, že je to první liga. A v lize se musí takové šance, kterou měl třeba v první půli, proměňovat. S Michalem jsem o tom mluvil, je třeba tu produktivitu vylepšit. Mrzí mě, že ten gól nedal. Za výkon by si ho zasloužil,“ uznal trenér MFK.