Trenér Juraj Jarábek přivítal na úvodním tréninku 21 hráčů. Scházela jen trojice Želizko, Vukadinović a Rundić, která doma slaví pravoslavné Vánoce.

Jarábek už nemůže počítat s šesticí, která v Karviné skončila. Jde o Jakuba Šašinku, Stevena Petkova, Jána Kriváka, Libora Hrdličku, Tomáše Webera a Pavla Dreksu, který odešel už před Vánoci.

Bulhar Petkov se ale ještě s týmem připravoval, stejně jako čtveřice nových hráčů, kteří jsou v Karviné na zkoušce. Mezi nimi jsou i dva Brazilci. „Jde o stopera Eduarda, odchovance Flamenga, který má zkušenosti s druhou portugalskou ligou a naposledy hrál doma v Brazílii také druhou ligu. I druhý Brazilec Mangabeira je defenzivním typem hráče, je to záložník, také hrál doma druhou nejvyšší soutěž,“ přiblížil Jarábek oba Brazilce.

Vilém Swaczyna, mistr z roku 1972.
Házenkářský pamětník Vilém Swaczyna: Hrávali jsme na asfaltu a klouby trpěly

Dalšími novými tvářemi v týmu jsou mládežnický reprezentant Nigérie Muhamed Tijani z Baníku, který strávil podzim v Třinci a Ephraim Tshibwabwa z Konga, jehož Karvinští objevili ve Vyšehradu.

S mužstvem se připravují také mladíci Martin Macej a Daniel Stropek, kteří se vrátili z hostování ve Vítkovicích, respektive Sokolova a k úvodnímu tréninku vyběhli s týmem i odchovanci z místní fotbalové líhně Marek Bielan, Patrik Mrózek a gólman Vladimír Neuman.

„Všichni hráči mají u mě novou startovní čáru. Během hrubé přípravy máme před sebou účast v Tipsport lize a zápasy v ní mi poslouží k tomu, abych viděl nové hráče v akci. Výsledky nebudou prioritní,“ ozřejmil Jarábek.

Karvinští fotbalisté na startu zimní přípravy.Zdroj: Tomáš Januszek

Příchodem hráčů na zkoušku je rovněž jasné, kde bude Karviná hledat nové akvizice. V obraně a v útoku. „Potřebujeme stopery a někoho, kdo bude dávat góly. Odchodem Libora Hrdličky sháníme i nového gólmana,“ doplnil karvinský kouč.

Vrací se Mašlej

Skoro šestitýdenní přípravu uvítal, protože k mužstvu přišel v závěru podzimu a nyní bude mít dostatek času na to, aby hráčům dostatečně vštípil svou představu fotbalu.

S tím mu bude pomáhat nový asistent Petr Mašlej, který se po téměř čtyřletém působení v roli šéfa mládežnické sekce v Baníku Ostrava vrací domů.

Havířovští hokejisté po vítězném utkání oslavili závěrečnou výhru v roce 2019.
Poslední zápas roku vyšel. Havířov v derby udolal Porubu

„S Péťou se známe, je to domácí borec, srdcař, který fotbalu rozumí a vnáší do něj moderní prvky. Shodli jsme se na tom, že budeme chtít hrát atraktivnějším stylem a samozřejmě na výhry. K tomu budeme potřebovat dostat do mužstva vítězné typy a ze současných hráčů vyždímat maximum,“ uznává Jarábek.

Připomeňme, že zanedlouho padesátiletý bývalý fotbalista Petr Mašlej stál spolu s Janem Wolfem a Petrem Hortem před sedmnácti lety u záchrany karvinského fotbalu. V MFK bude nyní působit jako asistent hlavního trenéra Jarábka, druhým asistentem zůstává Marek Bielan.

Důl Darkov na Karvinsku patřící těžební společnosti OKD.
V dolech OKD loni nezemřel žádný horník, je to poprvé v historii

„Moc se těším, navíc přicházím do známého prostředí. Pro mě to bude trochu něco jiného, protože doteď jsem měl na starosti mládež. Práce u A-týmu je pro mě velká výzva,“ řekl pro webové stránky karvinského klubu Petr Mašlej. Realizační tým mužstva byl rovněž rozšířen o fyzioterapeuta Martina Krásného.

„Podmínky k práci máme v Karviné perfektní, teď ještě, aby podobné byly i výsledky,“ přeje si Jarábek.

Kádr Karviné na prahu zimní přípravy 2020

Brankáři:
Jiří Ciupa, Martin Pastornický, Vladimír Neuman

Obránci:
Matúš Čonka, Gigli Ndefe, Martin Kouřil, Oliver Putyera, Daniel Stropek, Marek Bielan, Patrik Mrózek, Eduardo Gonzaga Mendes Santos (testy)

Záložníci:
Adriel Ba Loua, Martin Bukata, Petr Galuška, Dávid Guba, Marek Hanousek, Marek Janečka, Ondřej Lingr, Jan Moravec, Martin Vlachovský, Jean Mangabeira da Silva (testy), Ephraim Tshibwabwa (testy)

Útočníci:
Michal Petráň, Martin Macej (testy), Muhamed Tijany (testy)

Těšínské fotbalistky jsou v kontaktu se špicí tabulky.
Fotbalistky Českého Těšína ztrácejí jen tři body na čelo tabulky
Orlovské fotbalistky se výkonnostně posunuly.
Orlovanky se ve své druhé sezoně zvedly. Myslí však ještě výš