Podle serveru iSport.cz se už s klubem z Edenu měl Lingr dokonce dohodnout. „Jo, to jsem taky četl, ale hotovo ještě není nic. Zatím jsem hráčem Karviné. Víc k tomu říkat nebudu, nezlobte se. Obraťte se na mou zastupující agenturu,“ řekl Lingr Deníku.

Tam ale také zatím nehodlají komentovat probíhající námluvy. Ani ty případné finišující. „Konkrétní statusy jsou možné jen v případě uzavřených a podepsaných transferů či smluv, takže do finálního vyústění celé situace nepředpokládám, že bychom mohli doposud známé informace jakkoliv rozšiřovat,“ vysvětlil Pavel Pillár, ředitel komunikace agentury Sport Invest, pod kterou karvinský odchovanec spadá.

Moravec je pryč

Již dříve známé odchody (Ba Loua, Bukata, Vukadinović a hostující hráči) rozšířil dnes trenér Juraj Jarábek o Petra Galušku, který naposledy hostoval v polském Jastrzebie. Do Karviné se už ale nevrátí, odešel totiž do Vyšehradu.

V karvinském dresu už nebude pokračovat ani Jan Moravec, který se jako volný hráč dohodl s brněnskou Zbrojovkou a v tichosti odešel. Karviná si tak v jihomoravské metropoli buduje jakýsi svůj B-tým, jelikož tam v poslední době odešli i Pavel Dreksa, Peter Štěpanovský a Pavel Eismann. Ten už ale ukončil kariéru.

Karviná v pondělí zahájila přípravu i s Ondřejem Lingrem.Zdroj: Tomáš Januszek

„Z hostování se nám ještě vrátili Oliver Putyera a Martin Kouřil. Putyera měl původně namířeno do Hlučína, ale tam ho nakonec nedáme, protože nám skončil Honza Moravec a my na pravém beku potřebujeme alternativu,“ vysvětlil Jarábek.

Z béčka si do přípravy vytáhl Martina Vlachovského, Marka Bielana a Jakuba Hejdu. Z vyloženě nových tváří se na včerejším tréninku představili Jan Šteigl z Prostějova, Roman Haša ze Skalice, Rafael Tavares z Trnavy a Roman Holiš z Vítkovic. Zatímco u Šteigla a Holiše jde o testy, u Hašy s Tavaresem se dolaďují detaily kontraktů.

„Roman Haša je chlapec z Uherského Hradiště, který má na Slovensku určitou gólovou historii. O tyto typy hráčů bychom měli zájem. O dalších jménech bych mluvit nechtěl, ještě se to řeší. Ale tuším, že posilovat kádr budeme ještě v průběhu ligové soutěže,“ uzavřel Jarábek, který už také nemůže počítat s Makedoncem Markoskim, a to z důvodu nepřehledné a komplikované situace ohledně vízové povinnosti kvůli celosvětové pandemii koronaviru.

Drobná změna nastala i v realizačním týmu. Novým masérem je Marek Poštulka, někdejší ligový hráč a reprezentant, bývalý kouč Karviné ve druhé lize.

Adriel Ba Loua se loučí.
Adriel Ba Loua dává Karviné sbohem. Odchází do Plzně
Karvinské béčko loni překvapilo.
Karviná B: Na první místo to nevypadá