Šestinásobný slovinský mistr a čtyřnásobný vítěz poháru s NK Maribor přichází na přestup. „Je to pro mne dobrá volba. Když jsem viděl zázemí i stadion, tak jsem se chtěl hned dohodnout. Věřím, že budeme společně vyhrávat,“ poznamenal Mertelj, jenž bude nastupovat s nezvyklým číslem 70. „V Mariboru jsem s ním nastupoval a lidé si mě s ním spojují," objasnil slovinský fotbalista, jehož starší bratr hraje závodně vodní pólo.

„Takového hráče jsme hledali. Aleše jsme měli vytipovaného, je to borec s množstvím zkušeností z reprezentace, Ligy mistrů i Evropské ligy, určitě bude pro naši hru přínosem,“ spokojeně informoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Rodák z města Kranj, které má srovnatelně obyvatel jako Karviná, strávil v Mariboru devět let a z toho šestkrát slavit mistrovský titul. Mertelj se může rovněž pochlubit šestnácti reprezentačními starty (poslední před třemi lety), v sezoně 2014/2015 patřil ke stěžejním hráčům Mariboru v základní skupině Ligu mistrů, kde si nejúspěšnější slovinský klub zahrál proti Chelsea, Sportingu Lisabon nebo německému Schalke.

Mohl by naskočit už do sobotního utkání na Slavii.