Karvinští začali lépe a brzy byli o krok napřed. Na startu 12. minuty Slezané rázně odvrátili nadvakrát domácí roh, Mikuš vyslal pohotově do brejku Regáliho, který upaloval s míčem na noze z vlastní poloviny na Dostála. Třicetiletý slovenský útočník ve službách MFK ještě zpoza šestnáctky zakončil, přesnou ranou na zadní tyč obstřelil zlínského gólmana a hosté vedli.

Zlínští se snažili alespoň o vyrovnání, nedočkali se ho. Karvinou sice přestříleli 22:6, na branku pak 6:3, body jim to však nezajistilo. Slezané v posledních čtyřech zápasech základní části nenašli přemožitele, celkově v nich zapsali do tabulky šest bodů a o jeden přeskočili poslední České Budějovice. Jihočeši přišli o výhru nad Slováckem trefou Mihálika z 83. minuty a remizovali 2:2.

„Dlouhý sprint jsem zvládl. Natlačil jsem se před protihráče a poté jsem si pohlídal, abych se nedostal příliš blízko ke gólmanovi. Podařilo se mi ho obstřelit. Jsem moc rád, že to klaplo. Byl to vydařený brejk,“ usmíval se nekompromisní střelec Regáli.

Jednobrankové vedení si Karvinští ve Zlíně celkem bez problémů pohlídali. „V defenzivě jsme podali velice dobrý výkon. Do naší šestnáctky sice létalo dost centrů, avšak nedovolili jsme domácím vytvořit si prakticky žádné vyložené příležitosti,“ dodal Martin Regáli, hrdina Karviné.

30. kolo FORTUNA:LIGY (neděle 28. 4. 2024):

Zlín – Karviná 0:1 (0:1)

Branka: 12. Regáli. Rozhodčí: Berka – Vlček, Pečenka. ŽK: Bartošák, Ikugar (oba Zlín). Diváci: 3910.

FC Zlín: S. Dostál – Pidro (46. Ikugar), Didiba, Bartošák – Holík, Bužek (84. Simerský), González (58. Janetzký), Slončík, Cedidla – Vukadinovič (84. Tkáč), Schánělec (72. Načkebia). Trenér: Bronislav Červenka.

MFK Karviná: Holec – Ražnatovič, Bergqvist, Fleišman – Raspopovič, Mikuš, Boháč (90+4. Bederka), Čavoš (70. Budínský), Moses (87. D. Žák) – Regáli (70. Doležal), Memič (70. Ezeh). Trenér: Marek Bielan.