„Samozřejmě, chtěli a potřebovali jsme tři. Měli jsme to slibně rozehrané, po takovém průběhu nás ztráta hodně mrzí,“ neskrýval zklamání karvinský trenér Norbert Hrnčár, který postavil ofenzivní sestavu a proti Teplicím se vrátil ke hře na čtyři obránce. „Tříobráncový systém jsem ale nezavrhl. Dnes jsme hráli se čtyřmi vzadu vyloženě kvůli soupeři,“ objasnil.

Jeho tým překypoval aktivitou a v první půli byl jasně lepší. Nakonec se prokřehlí diváci dočkali branky v nastaveném čase první půle, kdy rohový kop Budínského přizvedl Krivák a zcela volný Wágner měl jednoduchou úlohu – 1:0.

Po změně stran pokračovali domácí v aktivitě, kterou ale uťala 60. minuta. Tepličtí začali vystrkovat růžky a připsali si na konto několik zajímavých akcí. Nakonec si došli pro penaltu. Krivák fauloval a Hora z „desítky“ srovnal.

„Věřil jsem si, nebyl důvod si nevěřit. Věděl jsem, že to budu kopat doprostřed, Berkovec zůstal stát a neměl to. Sice si na míč sáhl, ale já to viděl jako jasný gól,“ popsal Hora svou trefu.

Karviná (v bílém) se rozešla s Teplicemi smírně 1:1.

Karvinští v hektickém závěru zkoušeli systém vše na Wágnera. Mohli ale také klidně prohrát, když Hora těsně netrefil. Vítězství mohl na domácí stranu strhnout Guba, ale jeho střela z nadějné pozice proletěla centimetry vedle tyče.

„Mám z toho smíšené pocity. Začalo to přesně tak, jak jsme nechtěli. Domácí byli v tlaku, dali gól a my museli dotahovat. V době, kdy jsme měli víc ze hry, jsme nedotáhli některé slibné brejky tři na dva nebo čtyři na tři, končili jsme v ofsajdu a tam se to asi lámalo. Tady jsme mohli zápas dostat na naši stranu. Je tam ale jedno velké ‚ale‘. Domácí byli nebezpečnější, měli celý poločas víc ze hry. Museli jsme udělat po poločase korektury v sestavě, potřebovali jsme tam lepší rozehrávku směrem dopředu. Proto šel také dolů Ljevakovič a místo něj naskočil Trubač, který to oživil, a tam se právě to utkání lámalo. Mohli jsme přidat druhý gól. Karviná pak šla do tlaku nakopávanými balony na Wágnera, který se těžko uskákává. Já očekávám od našeho týmu lepší výkony,“ shrnul utkání teplický trenér Stanislav Hejkal.

„Šli jsme si za vítězstvím. Holt když chceme vyhrát, musíme naše jednogólové vedení potvrdit druhým gólem a uzavřít tím zápas. Jinak to nepůjde. Škoda, že jsme tak dobře rozehrané utkání ztratili,“ zalitoval Norbert Hrnčár, který by potřeboval, aby se k Tomáši Wágnerovi, dosud jedinému jarnímu střelci týmu, přidal i někdo jiný. „Kdokoliv. Nemůžeme to postavit jen na tom, jestli jeden hráč hraje nebo ne. Potřebujeme góly dalších hráčů. Dneska to vyloženě chybělo,“ uznal po zápase.

Hledal však i pozitiva. „Dnes jsem na hřišti viděl jednolitý kolektiv správně nastavený na Teplice a tvořený hráči, kteří si umí vyhovět. O to víc nás tahle ztráta mrzí. Ale není třeba věšet hlavy, výkon byl dobrý. Hráči byli plni energie, pozitivní a hladoví po úspěchu. Musíme dál zůstat pozitivní,“ povzbudil Hrnčár své svěřence.

MFK Karviná – FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 45+1. Wágner – 72. z pen. Hora. Rozhodčí: Marek – Podaný, Dobrovolný. ŽK: Rundič, Faško, Djordjevič, Krivák – Ljevakovič, Čmovš. Diváci: 2245.

Karviná: Berkovec – Čolič (77. Guba), Krivák, Rundič, Djordjevič – Bukata – Ba Loua (67. Moravec), Budínský, Faško (86. Dramé), Galuška – Wágner. Trenér: Hrnčár.