V sobotu remizovali svěřenci trenéra Norberta Hrnčára s Niepolomicemi 0:0. Hrnčár je rád, že nyní se příprava Karviné posune směrem k herním věcem. Dosud to byla především hrubá příprava.

„Bude čas posunout výš jak ofenzivu, tak defenzivu. Liga se blíží, proto jsme zvolili soustředění ve Slovinsku právě v tomto týdnu. Těch šest dnů představuje vhodný tréninkový prostor, který strávíme na travnaté ploše. Zároveň bude soustředění proloženo dvěma kvalitními zápasy,“ upozornil karvinský trenér.

Jeho tým čeká vedoucí tým slovinské ligy NK Maribor, v sobotu pak druhý celek druhé maďarské ligy Zalaegerszeg. „Důležité je, aby zdravotní stav mužstva byl v pořádku, aby hráči na sebe navzájem vytvářeli konkurenci,“ dodal.

Nečeká, že by po soustředění vykrystalizovala základní sestava. „Jde o celou sezonu, všichni hráči musí být vždy připraveni,“ informoval.

Karvinští fotbalisté se v přípravě potýkají s koncovkou. Výsledky 1:0, 1:1 a 0:0 to naznačují.

Nová posila MFK, stoper Milan Rundič, za tím nevidí nic alarmujícího. „Proti Polákům k výhře moc nechybělo. Měli jsme dost šancí na to rozhodnout. Možná i rozdílem třídy. Je fakt, že moc gólů nedáváme, ale důležité je, že je ani nedostáváme,“ upozornil.

Karvinští (ve žlutém) mají v přípravě problém se střílením branek. Potvrdilo se to i v sobotu proti Niepolomicím.

Dva týdny přípravy, věnované převážně fyzické kondici, jsou u konce. „Možná se projevila únava. Trénuje se tvrdě, abychom byli připraveni na zápasy české soutěže, kde je intenzita hry vysoká. V posledních přípravných zápasech nám to nejspíš vzalo určitý díl preciznosti a koncentrace,“ přemýšlí srbský hráč, který hovoří plynně slovensky.

Právě ze slovenské nejvyšší soutěže je zvyklý na delší zimní přestávku. „Na Slovensku je delší, ale zase ne o moc. My hráči máme stejně rádi zápasy, takže mi kratší příprava nevadí. Těším se na jarní část a na kvalitní české soupeře. Čekám, že mě lepší protihráči výkonnostně posunou,“ řekl.

Na kterého soupeře se těší nejvíc? „Českou ligu jsem moc nesledoval. Těším se na každého soupeře a hlavně na to, že sami ukážeme svou sílu,“ připomíná jasný cíl sezony, kterým bude záchrana.

Výchozí pozice Karviné přitom moc dobrá není. „Bude potřeba rychle smazat ztrátu na týmy před námi. Ale ani soupeři to s námi nebudou mít lehké. Osobně si myslím, že kvalita kádru je v Karviné vyšší, než u nějakých tří čtyř týmů před námi. Hlavní je myslet pozitivně, aby se v kabině držela dobrá nálada,“ usmál se na závěr Rundič.