Pokud se nechtějí potácet na spodku tabulky, je třeba začít zase získávat body. Ve vyrovnané soutěži je to zejména v domácím prostředí téměř nutnost. A po porážce v Teplicích Karvinští skutečně potřebují zase zabrat. I poslední Dukla už totiž vyhrála.

„Jistě, cíl máme jediný – zvládnout to tříbodově a posunout se zase zpět k mančaftům, které nám v tabulce odskočily,“ přiblížil trenér Karviné Roman Nádvorník.

Příbram po návratu do elitní soutěže předvádí velmi slušné výkony a boduje. Navíc posílila o několik nových hráčů. Dá se tedy říct, že pro trenéra Nádvorníka bude trochu problém přečíst její sestavu? „To uvidíme. Viděli jsme její poslední vystoupení s Olomoucí, kde do hry zasáhli dva nově příchozí hráči, a to Mingazov a Voltr, který tady hrával. Otázka je, s jakou sestavou k nám Příbram vůbec přijede,“ uvedl Nádvorník.

Příbrami se – na rozdíl od Karviné – povedl vstup do sezony a drží se ve středu tabulky. „Ano, Příbram hrála z prvních čtyř zápasů třikrát doma, měla to tedy přesně opačně, než my, a protože se jí dařilo, mohla se uklidnit. Se solidním bodovým ziskem v zádech se hraje každému snadněji. Proto se budeme o totéž snažit i my,“ usmál se kouč MFK.

Po porážce v Teplicích je rovněž jasné, co musí Karvinští zlepšit. „Koncovka je problém. V Teplicích nám chyběla větší agresivita v šestnáctce, vlastně v obou vápnech, a to nás stálo body. Hlavně v ofenzivě jsme zahodili jasné šance. Chce to více důrazu. Je třeba dohrávat souboje a být více hladový po gólu. My jsme to v Teplicích prohospodařili, a i když jsme pak hráli na dva, a nakonec i na tři útočníky, tak jsme už nebyli schopni s tím výsledkem něco dělat. To se musí změnit,“ burcuje Nádvorník své svěřence před veledůležitým soubojem.

Sobotní utkání s Příbramí startuje na karvinském Městském stadionu v Ráji v 17 hodin.