Utkáním s Jabloncem se rozloučí i se svými věrnými fanoušky a kalendářním rokem 2018, protože poslední podzimní ligový duel je čeká na cizím hřišti, konkrétně za týden v neděli v Plzni.

„I proto bychom byli rádi, aby na stadion dorazil co největší počet diváků. Chceme se jim odměnit adekvátním výkonem. Věřím, že jsme schopni takový podat i proti nadstandardnímu Jablonci, a že z toho budeme mít všichni dobrý pocit,“ pozval nový trenér MFK Norbert Hrnčár diváky z Karviné a okolí na závěrečný domácí zápas starého roku.

Přidal se i útočník Karviné Tomáš Wágner. „Fanoušky budeme samozřejmě potřebovat. Věřím tomu, že to všichni v kabině vezmeme za správný konec a jako rozlučku s fandy, kteří nás neustále podporují,“ doplnil.

Trenér Hrnčár svůj tým na jablonecké mužstvo poctivě připravuje. „Vždy si analyzujeme silné a slabší stránky nejbližšího soupeře a stejně jako v předchozích případech jsme viděli i několik jeho sestříhaných zápasů,“ připustil Hrnčár, že v akci bylo video, a to i z měsíc starého zápasu na konci října, kdy Karviná v Českém poháru Jablonec porazila.

„To ale nic nemění na tom, že se nám postaví atraktivní, velice silný a náročný protivník, jehož bude obtížné zdolat, a který svou kvalitu dokázal nejen odehraným podzimem a postavením v tabulce, ale i účastí a herním projevem v Evropské lize,“ podotýká Hrnčár.

Karvinou čeká další těžký protivník.

Karvinský trenér si nemyslí, že velký počet odehraných zápasů by měl Jablonec nějak brzdit. „Nevýhoda to pro ně určitě nebude. A hlavně – tohle ani neřešíme, protože řešíme nás. Cílem je, abychom byli pro mimořádně důležité utkání dobře nastavení,“ konstatoval Norbert Hrnčár, který bude proti Severočechům opět postrádat špílmachra Lukáše Budínského.

Jeho třízápasový trest od utkání se Spartou totiž trvá. Ve čtvrtek žádal v Praze o prominutí zbytku trestu, aby mohl naskočit už do utkání s Jabloncem, ale bezúspěšně. Disciplinární komise řekla NE! Budínský si tak odpyká trest v plné výši.

Zato už byl měl být připraven pomoci, alespoň na část zápasu, Adriel Ba Loua, který v Africe úspěšně vyřídil pracovní vízum a vrátil se do Karviné pro poslední dva zápasy tohoto roku.