Svěřenci trenéra Michala Bílka se pohybují v první třetině tabulky, v domácím prostředí jsou velmi silní. Naposledy skolili i pražskou Spartu.

„Víme, že tam teď panuje obrovská pohoda. Zlínu se daří, předvádí spolehlivé výkony. Tým má velkou kvalitu hlavně v útočné fázi, kde se může opřít o fyzicky vyspělé hráče,“ uvažuje karvinský trenér Roman Nádvorník.

Jeho svěřence čeká pořádná fuška, aby uhrál nějaký ten bod. „Doufáme v to. Potřebujeme si vynahradit tu Olomouc (2:3), kde jsme prohospodařili tři body. Výkonem bude potřeba navázat na zápas v Ostravě a těch osmdesát minut s Olomoucí, které jsme odehráli výborně,“ poznamenává Nádvorník, který bude řešit absenci Filipa Panáka.

„Ján Krivák nám v poháru ukázal, že jej může zastoupit. Čekal na šanci dlouho, s jeho výkonem proti Jablonci jsem byl spokojen,“ připomíná Nádvorník středeční vítězství v poháru nad účastníkem Evropské ligy.

„Jablonec nebyl jednoduchý soupeř, stejně jako nebude Zlín. Pro nás není v lize žádný soupeř jednoduchý,“ přidává se kapitán Karviné Marek Janečka. „Škoda, že ten zápas s Jabloncem nebyl ligový, tři body bychom nutně potřebovali,“ přiznává.

A co říká na Zlín? „Je vidět, že se mu daří. Trenér Bílek s ním začal hrát systém 3-5-2 se dvěma urostlými hrotovými útočníky. Zvlášť Beauguel se teď rozstřílel. Zlín hraje doma pro soupeře nepříjemný fotbal, bude to fyzicky náročný soupeř,“ předvídá Janečka.

Dnešní utkání začne ve Zlíně v 17 hodin.