„S Filipem jsme byli v kontaktu delší dobu a těší nás, že jsme získali jeho důvěru. Věřím, že se nám v budoucnu podaří ještě více rozvinout jeho slibnou kariéru. Filipa osobně považuji za jednoho z nejzajímavějších hráčů, který momentálně hraje v české lize,“ uvedl na svém twiterovém účtu Václav Svěrkoš, který zastupuje také stopera Baníku Patrizia Stronatiho nebo talentovaného záložníka Karviné Jana Holzera.

Dvaadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant Filip Panák odehrál v první lize už 64 zápasů, ve kterých vstřelil sedm branek. V minulých měsících se o jeho služby vážně ucházela pražská Slavia nebo Jablonec. K jeho největším přednostem patří právě univerzálnost, protože v nejvyšší soutěži už nastupoval v útoku, záloze a v posledních týdnech dokonce na postu stopera.

„Složení sestavy je vždycky v kompetenci trenéra. Za sebe mohu říct, že roli stopera zvládá skvěle a potvrzuje svou velkou přednost, kterou je právě univerzálnost. Osobně bych ale raději viděl Filipa na ofenzivnější pozici,“ dodal Václav Svěrkoš, bývalý hráč německého Mönchengladbachu nebo francouzského Sochaux.