„Není tajemstvím, že takové zápasy mám rád. Rozdíl je i v tom, že zatímco pro Baník je derby hlavně zápas s Opavou, pro nás je hlavním derby tento zápas. A uděláme vše pro to, abychom v něm uspěli,“ slibuje Janečka.

V kolonce vstřelených branek vám už čtyři zápasy v řadě svítí bachratá nula. Co s tím?

Je to hanba. V kariéře už jsem nevydařené série zažil, i tady v Karviné. Zažil jsem sérii proher, sérii remíz, ale takovou bídu se střílením branek jsem asi ještě nezažil. Co s tím? To je otázka. Kdybych znal recept, tak ho rád použiju. Je fakt, že na tréninku střelbu neustále pilujeme, ale v zápase to pak vypadá jinak. 

Může být derby právě tím utkáním, kdy se to protrhne?

To uvidíme až na hřišti. Pro nás by bylo asi nejlepší, kdyby si dal Baník vlastní gól, abychom tu sérii konečně prolomili (úsměv). Horší je, že se nám zhoršila i obrana. Když nedáme gól, dobrá. Pořád máme šanci aspoň na bod. Jenže když inkasujeme, je to průser, protože momentálně branku nejsme schopni vstřelit.

Přitom ještě před měsícem jste měli jednu z nejlepších obran v soutěži. Máte pro to nějaké vysvětlení?

Hrubé individuální chyby. Motáme se v bludném kruhu, vždycky někdo tu chybu vyrobí a to pak už nepracuje i hlava. Najednou máte pochybnosti, najednou soupeř potrestá každé vaše zaváhání. Když nepracuje hlava, je to špatně a fotbal bohužel je o hlavě. Zvlášť v naší situaci. 

Vy se teď na hřiště díváte spíš z lavičky, naskakujete jako střídající hráč nebo vůbec. Jak prožíváte fakt, že nehrajete v základu?

Po Bohemce jsem stál kvůli žlutým kartám a měl jsem i zdravotní potíže. Teď už mě ale nelimitují. Sestava je vždy záležitost trenéra a já to respektuji. Ale štve mě to. Což je na druhé straně dobře, protože kdyby mě to neštvalo, tak to znamená, že je mi to jedno. A mně to jedno rozhodně není.