„Pořád ztrácíme důležité body, které velmi potřebujeme. Stále si říkáme, že ty body potřebujeme, a stále je nezískáváme. Dneska jsme ale hráli špatně,“ uznal po zápase nedávný oslavenec (začátkem října měl 26. narozeniny).

V čem je podle vás problém?

Máme spoustu zbytečných ztrát, nedostáváme se do šancí. Je tam málo střel na branku, málo klidu v zakončení. Je to asi hlavách, ale musíme se z toho dostat sami, nikdo nám z toho nepomůže.

Uprostřed hřiště jste byl často na míči. Chyběla vám nabídka k finální přihrávce?

Chybí hlavně to zakončení a snaha se vůbec do šance dostat. My se zastavíme před šestnáctkou a tam končíme. Máme hodně standardek, které nevyužijeme. Hodně centrů, ze kterých nic není. Na tom musíme zapracovat. Především ty góly ze standardek nám prostě chybí. Musíme to dotáhnout do konce, jinak je to úplně zbytečné.

Stejně jako proti Liberci jste nevyužili ani dvacetiminutovou přesilovku…

Štve nás to. Hlavně to, že je nás o jednoho více a stejně dostaneme po hloupých chybách gól. Hrajeme přesilovku, to je velká výhoda. Dvacet minut bylo hodně času. Chtěli jsme to zlomit, otočit, ale zase to nevyšlo.

Navíc střelci Slovácka prošli do zakončení poměrně snadno…

Dostali se tam velmi jednoduše, to ale pramení z toho, že děláme ty individuální chyby. To nás stálo zase body.

Těší vás aspoň to, že jste se dostal do základu?

Za to jsem samozřejmě rád, ale na druhou stranu mě mrzí, že jsme to nezvládli. Neměli jsme gólovku, spoustu standardek odevzdáváme jen tak soupeři. Při centrech do šestnáctky prakticky nikdo není, nebo to špatně kopneme. Hodně to trénujeme, jenže přijde zápas a vypadá to úplně jinak.

Je těžké se neustále po domácích nezdarech zvedat?

Je. Ale nejhorší je, že velmi chceme a nedaří se to. Musíme to co nejdříve zlomit, jinak bude zle. Každý další zápas je teď pro nás extrémně důležitý.