„Pětasedmdesát minut hrajeme dobře, máme více ze hry a nepouštíme Olomouc do nějakých vážnějších situací. Co jsme si řekli, to jsme plnili. Pak dáme gól na 2:0, euforie, a najednou obrat. Totální kolaps,“ sypal ze sebe dojmy po nečekané porážce zklamaný Jan Moravec.

Ten závěr nepochopil asi nikdo. Co se stalo?

Vůbec nevím. Po gólu na 2:1 se asi dostavila mírná nervozita, přitom si myslím, že nebylo proč plašit. Pak to byl najednou obrovský výpadek, ztracený zápas a nula bodů.

Vidíte za tím ztrátu koncentrace?

Těžko říct, měli jsme to v pohodě dohrát. Už v první půli jsme mohli dát nějaký gól, třeba bychom pak byli klidnější. I když my jsme ten druhý gól dali. Opravdu si to nedovedu vysvětlit. Možná jsme nebyli tak připravení na ty střídající hráče Olomouce. Soupeř pak změnil rozestavení na tři beky, začal to nakopávat.

Olomoucké střely přicházely z podobného prostoru…

První nákop Nešpor dobře sklepl Faltovi, při druhém nás tam nějak obešli. To se, přiznám, jsem ani pořádně nezaregistroval, byl to takový fofr a během dvou minut bylo srovnáno. U třetího gólu jsem mohl toho centrujícího hráče dostoupit, aby vůbec neodcentroval. Prostě zkažený zápas.

Paradoxně jste si po dlouhé době pomohli standardkami…

Věnujeme se jim na každém tréninku. Snažíme se z toho v zápase něco vytěžit, dneska se to povedlo, jenže výsledek je na nic.

Už jste někdy něco podobného zažil?

Právě, že bohužel zažil, a hned dvakrát. Jednou to bylo ještě v Bohemce a podruhé už s Karvinou v minulé sezoně na Dukle. Tam jsme také vedli 2:0 a prohráli 2:3 po brankách v závěru. Je to zkrat.

Hrála v závěru utkání nějakou roli absence stopera Panáka, který musel hřiště opustit po zranění?

Byla to změna, ale na to bych to nesváděl. Spíš bych viděl příčinu v neproměňování šancí. I posledně s Baníkem jsme jich měli několik a nedali. Asi na to doplácíme. I proti Sigmě jsme se v kabině hecovali. Říkali si, že jsme lepší, že se nám daří a ten gól určitě dáme. Dali jsme dva, asi jsme jich měli dát víc. Bohužel nás ta nekoncentrovanost připravila o vyhraný zápas.

Co to teď znamená pro situaci v tabulce?

Že to není dobré. Věděli jsme, že tento zápas musíme na sto procent zvládnout, nepovedlo se a ve Zlíně tak musíme nutně bodovat.

Olomouc patří v lize ke kombinačně velmi silným soupeřům, ale i jí jste přivodili svým stylem problémy…

Taktiku jsme dodržovali, snažili jsme se je nahánět po celém hřišti, napadat, což nám vyneslo vedení, ale pak jsme to prostě pos…