„Tam to ale bude těžké. Čeká nás první venkovní výjezd, a co si pamatuji, tak když jsme hrávali v Ďolíčku s Plzní, vždycky to tam bylo obtížné. Domácí kopou,“ uznává karvinský brankář.

O síle Klokanů v domácím prostředí se přesvědčila i Slavia, je to tak?

Je, i když je třeba přiznat, že to není ta Slavia, co na podzim všechno válcovala. Ani nemůže být po tolika odchodech. Ale pořád je tam obrovská kvalita, a to si na Bohemce nevypracovala žádné extra šance. Jedna tyč tam, myslím, byla. Bohemka je prostě doma velmi silná.

Ale i vy jste po dvou výhrách v dobrém rozpoložení. Jak se cítíte?

Nálada je super, to je fakt. Předvedli jsme doma solidní výkony, něco uhráli, ale pořád je to jen malý krůček. Jsme na startu a musíme dál poctivě makat. Zůstáváme pokorní.

Co bude na Bohemce rozhodovat?

Domácí jezdí naplno celých devadesát minut. Bojují nadoraz. V tom se musíme Bohemce vyrovnat, nejlépe ji v tom předčit. Odmakali jsme tak oba domácí zápasy, tak věřím tomu, že na to navážeme a přidáme k té dravosti i dávku fotbalovosti, kterou jsme nabídli doma. 

Vy máte tu zkušenost, že jste působil třeba v Plzni. Mají podle vás někteří hráči současného karvinského kádru na angažmá v silnějších klubech?

Tak to jednoznačně. Když jsem do Karviné přišel, tak mě samotného překvapilo, jak na tom někteří kluci jsou. Bylo mi divné, že je Karviná tak dole. Je tady dost šikovných hráčů a třeba mladí, když na sobě budou dál pracovat, se lepších angažmá v klidu mohou dočkat.

Start do jara vám vyšel excelentně, ze dvou domácích zápasů jste brali šest bodů při skóre 5:0. Ta nula vzadu vás jistě musí těšit, nebo ne?

Těší, to ano, ale důležité jsou hlavně ty body. Nicméně je to jen rozjezd, pořád jsme čtrnáctí, takže je třeba dál bodovat. Musíme i k dalším utkáním přistupovat zodpovědně a koncentrovaně. 

Vy osobně jste si svými výkony rychle získal přízeň karvinských fanoušků, kteří vás posledně s Teplicemi vyvolávali, registroval jste to?

Ano, fanoušci byli výborní. Jsme rádi, že jsme mohli hned v úvodu jara odčinit ten podzim, kdy se doma nevyhrálo. Bylo to hlavně kvůli nim a věříme, že jim uděláme radost i na Bohemce.