Michale, po pěti letech v Pardubicích jste teď v Karviné. Jak se cítíte?

Jsem hrozně rád, že o mě Karviná projevila zájem a že se hlavně kluby domluvily, protože je to pro mě zase další krok dopředu, nová motivace a výzva něco dokázat.

Pět let v jednom klubu je docela dlouho. Už jste v Pardubicích cítil, že by to chtělo změnu?

Abych pravdu řekl, už jsem to cítil. Už to bylo takové, že jsem v té druhé lize podával takový standard a potřeboval jsem, abych se mohl utkávat s kvalitnějšími soupeři a posouvat se výkonnostně zase výš.

Ten váš standard byl ovšem dost vysoký, v posledních třech letech to průměrně vycházelo na 10 gólů na sezonu…

Jasně, střílelo mi to a díky tomu jsem se posunul vlastně do první ligy v Karviné. Ale první liga je o level výš. Nicméně věřím, že nějaké góly přidám i tady.

Vaše zkušenost s ligou je nepatrná, je to tak?

Ano, byl jsem ještě osmnáctiletý dorostenec, když jsem v Budějovicích zaznamenal svůj první start. To ještě Budějovice hrály nejvyšší soutěž. Je to dávno. Teď jsem rád, že mám další šanci.

Karviná se o vás zajímala už dřív, nebo to bylo aktuální až po odchodu Tomáše Wágnera?

S panem Vlkem (sportovní manažer klubu) jsme v Pardubicích seděli už před časem. Karviná se o mě zajímala už dříve, ale tehdy to nedopadlo. Až teď.

A tím, že odešel právě Wágner, měl byste se o góly starat hlavně vy?

To teprve uvidíme, jak to trenér poskládá. Já samozřejmě budu chtít góly dávat, ale Wágner tady byl velká osobnost, uměl branky střílet. Snad na něj navážeme.

Bude to velký skok?

Z druhé ligy do první, to není žádná legrace.

Trenér Straka vyžaduje v týmu rváče, bojovníky, srdcaře… Jste takovým hráčem?

Doufám, že jo. To se mi právě líbí, že pan Straka vyznává tenhle styl a chce, abychom hráli srdíčkem. To je hrozně důležité.

Jaká byla příprava pod trenérem Strakou? Šlo vidět, že už jste v první lize?

Jo, bylo to vidět, perfektní servis, náročné tréninky. Pan Straka to chtěl všechno dynamické, byl to takový náročný běhavý styl, abychom si na to zvykli i směrem k lize a hráli týmově.

Los na začátku soutěže není moc příznivý, což?

Los nepříjemný je, ale trenér nám opakovaně říkal, že na to se nemáme vůbec koukat. Hlavně potřebujeme nastavit dobře hlavy a podávat týmový kvalitní výkon.

První domácí zápas hrajete s Baníkem. Vy jste derby ve druhé lize také zažil, je to tak?

Na to se moc těším, bude to zase nová zkušenost. Ve druhé lize jsme měli v Pardubicích derby s Hradcem, ale tady přijdou diváci a určitě vytvoří parádní atmosféru.