Po výhře 2:0 v Brně může být zase o něco spokojenější. „Do reprezentační přestávky nám to určitě pomůže, je to příjemný vklad do tabulky,“ pochvaloval si po tříbodovém zisku, kterým se Karviná konečně vyšvihla do první poloviny tabulky.

Jaký to byl zápas?

Těžký. Jsme rádi za výhru, protože to bylo fifty-fifty. O to víc si ceníme toho, že jsme tak vyrovnaný zápas dotáhli do vítězného konce.

Zlomovým momentem byla penalta Qoseho. Překvapilo vás jeho provedení?

To překvapilo asi všechny, nejen mě. Ale jak se říká, odvážnému štěstí přeje.

Myslel jste si, že to bude penalta, když ji šel sudí Královec zkontrolovat na videu?

Vůbec jsem netušil, co s tím bude. Ale rozhodčí to viděl, tak neměl důvod měnit své rozhodnutí.

Pak jste vstřelil svůj premiérový gól v české lize. Vaše pocity?

Mě hlavně těší ty tři body. Můj gól je jen takový bonbonek k tomu.

Přemýšlel jste o zakončení?

Moc ne. Rychlostně jsem byl před obráncem, tak jsem si to jen sekl, abych se ho zbavil, a když brankář vyběhl, poslal jsem balon kolem něho.

Jaký byl terén a co počasí?

To bylo dost nepříjemné. Vítr kazil hru oběma týmům. My jsme první poločas byli hodně zatažení, protože jsme hráli proti větru, pak se to otočilo a myslím, že jsme se s tím popasovali dobře. Terén byl taky složitější, měkký, trhala se tráva.

Ale tři body jste získali…

Měli jsme i štěstí, že Papa dobře zareagoval a využil brankářovy chyby. Bylo důležité, že jsme šli do vedení.

Po šesti kolech máte 9 bodů. Jak zatím hodnotíte českou ligu?

Řekl bych, že se zvedá, je tady dost kvalitních týmů. S těmi body u nás panuje velká spokojenost. Můžeme jít do reprepauzy s čistou hlavou a zase můžeme zapracovat na dalším sehrávání. Mám pocit, že se nám hodně zlepšuje rozehrávka, ale chceme se dál zlepšovat v ofenzivě i defenzivě.