Narodil se sice v Praze, ale dětství prožil V Příbrami, kde působil v mládežnických kategoriích. Jak se domů těší? „Samozřejmě se těším. Jsem z Příbrami, takže se o místní fotbal pořád zajímám,“ ujistil nejlepší střelec Karviné se sedmi góly.

Dělá to ještě s vámi něco, když hrajete doma v Příbrami?

Pořád je to pro mě speciální. Na jednu stranu se těším, na druhou vím, že to tam budeme mít strašně těžké. Příbrami se taky moc nedaří a je v situaci, kdy ví, že když ten zápas zvládne, bude v pohodě.

A to je rozdíl oproti Karviné…

Přesně tak. Když to nezvládneme my, bude to už opravdu hodně špatné. Raději bych jel do Příbrami v komfortnější situaci. Co tak slyším, Příbram hraje oproti nám slušně. A podobné zápasy doma umí zvládat. Navíc, když ví, že už poněkolikáté má doma zápas, který potřebuje zvládnout.

Jaké trumfy tedy musí Karviná vytáhnout, aby uspěla?

Uděláme maximum pro úspěch. S Opavou i Teplicemi nám možná chybělo štěstí, makali jsme nadoraz. Neměl jsem z toho úplně špatný pocit. Kvalitu máme a můžeme se i od něčeho odpíchnout, ale musíme to přenést na hřiště. Musíme se znovu a znovu snažit uspět a věřit, že někdy se nám to úsilí vrátí a my nastartujeme nějakou dobrou sérii.

Co říkáte na „last minute“ posily Příbrami v čele s navrátilcem Janem Matouškem?

Přivedli nějaké hráče spjaté s Příbramí, takže adaptace u nich nebude dlouhá. Víc bych to asi neřešil, musíme se koukat na sebe. 

Zatím jste jediným jarním střelcem mužstva. Nemá cenu si nic nalhávat, opět na vás bude Karviná spoléhat, jak se s tím vypořádáváte?

Já to beru tak, že je úplně jedno, kdo nakonec ten gól dá. Předtím to vyšlo na mě, ale my potřebujeme body a nejlépe všechny tři, takže je jedno, na koho to vyjde teď. jen když nám to přinese výhru.