Zítra v Teplicích (od 16.30 hodin) se střetnou dva pětibodové týmy, a pokud nechtějí svěřenci trenéra Františka Straky trávit reprezentační přestávku na chvostu tabulky, potřebují neprohrát.

Což by nemusel být nesplnitelný úkol. Karvinští se  v tomto týdnu výsledkově zvedli, vyhráli ve Zlíně a postoupili v poháru přes Frýdek-Místek. „Jistě, ale to byla třetí liga. V Teplicích nás čeká úplně jiný zápas, jiná kvalita. Máme obrovskou pokoru, ale i snahu udělat maximum pro úspěch,“ říká trenér Karviné František Straka.

Stejně jako ostatním se  i jemu po výhře ve Zlíně ulevilo. „Po psychické stránce je to samozřejmě úleva. Teď jen musíme využít ten entuziasmus, který aktuálně v kabině panuje, abychom si pomohli k dalšímu dobrému výsledku,“ hecuje Straka své svěřence.

„Ty tři body ze Zlína jsou takový pozitivní doping. Věřím, že v Teplicích budeme dobře bránit a vepředu něco vymyslíme. V dosavadních zápasech se nám to dařilo, akorát jsme neproměnovali šance,“ připomíná záložník Karviné Martin Bukata.

Jeho kolega z útoku Michal Petráň se k němu připojuje. „Chtěli bychom navázat na výhru ze Zlína. Náš výkon  v ofenzivě nebyl špatný, doufám, že na to navážeme,“ věří Petráň.

Oba celky budou pod tlakem, Karviná však pod menším, neboť hraje venku. Svým způsobem si vyzkouší roli Liberce z předešlého domácího utkání, kdy se rovněž hrálo o poslední místo, a Liberec dokázal v Karviné vyhrát 1:0. Mohla by jej Karviná v Teplicích napodobit? „Ten výsledek, jaký u nás Liberec uhrál, bychom samozřejmě brali,“ uzavírá Straka.