„Děláme hrubé individuální chyby. Je zbytečném o tom mluvit, musíme začít konat,“ řekl Janečka.

Prohráli jste popáté v řadě aniž byste skórovali. Jak hodnotíte derby?

Když dostaneme tři góly a všechny ze standardní situace, tak to mrzí o to víc, protože se na ně člověk dokáže připravit. Je čas se soustředit. Jsou to prostě hrubé individuální chyby a ty se stále opakují. Je zbytečné o tom mluvit. Říkáme si to už asi pátý zápas, kdy jsme nevstřelili ani gól, a nic se nemění. Pořád jen inkasujeme. Každý musí začít sám u sebe, protože takhle to dál nejde.

Támhle chyba, tady další, tady taky. František Straka jako by poukazoval na karvinské nedostatky při bránění.
František Straka: Frajeři by měli ukázat, že mají koule

Proti Baníku jste vlastně neměli velkou šanci a vaše čekání na vstřelený gól se protáhlo na 533 minut…

Dopředu jsme momentálně slabí. Potřebujeme se více uvolnit, celé to je v křeči. Snažili jsme se v prvním poločase jen nakopávat míče a to je těžké, protože proti sobě máte Stronatiho a Pokorného. Chtělo by to zlepšit kombinační hru, zvládnout pár těžkých situací a začít si věřit. Teď ale máme hlavy dole a uchylujeme se jen k tomu nakopávání.

Jste předposlední o bod před Opavou. Co byste měli po reprezentační přestávce zlepšit?

Kdybych to věděl a měl na to recept, hned bych ho použil. Toto je už v hlavách a těžko se o tom mluví. Každý jednotlivec ji má totiž nastavenou jinak a nejtěžší je změnit myšlení. Příště máme doma Plzeň, pak jedeme na Slavii, takže nás čekají strašně náročné zápasy. Ale třeba právě takové to celé zlomí.

Jan Bambula rozjel sezonu parádně, ale přibrzdilo jej zranění.
Smolař Jan Bambula se před MS zranil: Musím jít dál, říká
Petrovice si na závěr krajského přeboru vylepšily svou podzimní bilanci. Na snímku si vítězně vykračuje petrovický záložník Filip Juroszek.
Přehled utkání krajského přeboru