„Děláme hrubé individuální chyby. Je zbytečném o tom mluvit, musíme začít konat,“ řekl Janečka.

Prohráli jste popáté v řadě aniž byste skórovali. Jak hodnotíte derby?

Když dostaneme tři góly a všechny ze standardní situace, tak to mrzí o to víc, protože se na ně člověk dokáže připravit. Je čas se soustředit. Jsou to prostě hrubé individuální chyby a ty se stále opakují. Je zbytečné o tom mluvit. Říkáme si to už asi pátý zápas, kdy jsme nevstřelili ani gól, a nic se nemění. Pořád jen inkasujeme. Každý musí začít sám u sebe, protože takhle to dál nejde.

Proti Baníku jste vlastně neměli velkou šanci a vaše čekání na vstřelený gól se protáhlo na 533 minut…

Dopředu jsme momentálně slabí. Potřebujeme se více uvolnit, celé to je v křeči. Snažili jsme se v prvním poločase jen nakopávat míče a to je těžké, protože proti sobě máte Stronatiho a Pokorného. Chtělo by to zlepšit kombinační hru, zvládnout pár těžkých situací a začít si věřit. Teď ale máme hlavy dole a uchylujeme se jen k tomu nakopávání.

Jste předposlední o bod před Opavou. Co byste měli po reprezentační přestávce zlepšit?

Kdybych to věděl a měl na to recept, hned bych ho použil. Toto je už v hlavách a těžko se o tom mluví. Každý jednotlivec ji má totiž nastavenou jinak a nejtěžší je změnit myšlení. Příště máme doma Plzeň, pak jedeme na Slavii, takže nás čekají strašně náročné zápasy. Ale třeba právě takové to celé zlomí.