Pětadvacetiletý ofenzivní univerzál přišel jako volný hráč, naskočil do přípravného duelu v Třinci (2:2) a podepsal roční smlouvu s opcí. Rodák z města Ohrid se v Karviné potkal se svými spoluhráči z Trnavy, kde loni působil, Janečkou, Čonkou a Bolkem.

Slovenský klub jej získal v zimě 2019 na hostování z kyperského AEL Limassol, kam se po půlroce na Slovensku vrátil, ovšem už se ziskem Slovenského poháru, ke kterému výrazně přispěl dvěma góly ve finále proti Žilině.

Markoski má i reprezentační zkušenosti – v šestnácti duelech za reprezentační jednadvacítku si připsal šest gólů (jeden gól vstřelil Portugalsku na EURU U21, které se před třemi lety konalo v Polsku), v reprezentačním áčku debutoval už v roce 2014 proti Číně, v kvalifikaci o EURO 2020, které bylo kvůli koronaviru odloženo na příští rok, naskočil do dvou duelů. „Kire je zajímavý hráč, který může nastoupit na obou krajích hřiště. Náš styl hry by mu měl sedět. Věřím, že nám výrazně pomůže,“ uvedl na adresu nové posily sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Šest let své profesionální kariéry strávil Kire Markoski v klubu Rabotnički Skopje, za tu dobu tam odehrál 113 duelů. Nejplodnější období měl v sezóně 2017/2018, kdy zaznamenal jedenáct gólů v osmadvaceti duelech. Zkušenosti má i z kvalifikací o Ligu mistrů a Evropskou ligu. „Karviná je dobře organizovaný klub s výbornou infrastrukturou a úžasným stadionem. Líbí se mi tady. Českou ligu vnímám jako kvalitní soutěž s potenciálem posunout se klidně i výš. Myslím si, že to je pro mě správná volba a na působení zde se těším,“ řekl sám Markoski. 

V Karviné už nějaký čas pobývá, sžívá se s mužstvem i spoluhráči. Trenéři tak měli dostatek času ho vidět v tréninku. „Charakterově je to velice dobrý kluk, potvrdili to i jeho současní spoluhráči, s kterými hrával v Trnavě. Myslím si, že Kire pro nás bude dobrou posilou,“ řekl k nové akvizici, jež bude nosit dres s číslem 24, hlavní trenér Juraj Jarábek.